Вино та музика для перемоги: гурт «ZERNO» та «Веселий дідусь» на підтримку захисників (ФОТО)

Днями у Житомирі музичний гурт «ZERNO» відіграв свій черговий благодійний концерт у броварні «Шульц». Хлопці продовжують допомагати збирати кошти місцевим волонтерам Володимиру Котику та Олександру Роботько на автомобілі для ЗСУ. До слова, 9 липня був їх перший у цьому році виступ в повному складі у рідному місті.

Крім цього, навесні за сприяння «Українського мистецького фронту» мали ще кілька концертів на різних майданчиках у Львові, всі виручені гроші від яких передали на потреби полку «АЗОВ».

Під час травневого концерту «ZERNO» в «Шульці» від продажу квитків і благодійних пожертв глядачів та учасників гурту вдалося зібрати 35 000 гривень. Частину з них передали родині колеги Вячеслава Міщенка (Чудовського), який загинув на війні. Решта – на авто для аеророзвідки, яке вже придбано й передано військовим з 132-го окремого розвідувального батальйону ДШВ. Тоді це був лишень другий «бандеромобіль» волонтерів для ЗСУ, а нині триває збір на п’ятий – пікап для піхоти на Запорізький напрямок. Із необхідних 230 000 гривень вже є 184 800. Проте на черзі запит на транспорт ще від трьох підрозділів.

А ще на одному з концертів гурту друг басиста Віктора Невмержицького – Станіслав Лапко, вирішив віддати свій позашляховик з Ірландії на користь ЗСУ. Передав ключі волонтерам, і вже наступного дня вони вирушили до Запоріжжя. Тепер авто у розпорядженні воїнів 45 окремої артилерійської бригади.

На концерті «ZERNO» 9 липня під час аукціону за 7700 гривень продали три пляшки вина сімейної виноробні «Веселий дідусь», яку започаткував лідер гурту Максим Козловець. Ці гроші так само пішли на автівку для захисників. Власне, і у цій справі не обійшлося без благодійності, адже 10% від продажу кожної пляшки направлятимуть на потреби ЗСУ.

Максим самостійно вирощує фрукти і ягоди, а потім переробляє їх у соки та вина. Восени минулого року виготовив та реалізував 100 літрів соку. У розливі на цей сезон червоні вина врожаю 2017 та 2020 років – всього 1328 пляшок. Спробувати їх та придбати житомиряни могли під час дегустації 10 липня.

«Хоча свій перший розлив я планував робити ще перед Новим роком, а зробив його тільки у червні, я ні краплі не засмучений, тому що час зіграв на мою користь і дав мені нові розуміння деяких деталей процесу, що позитивно вплинуло на якість продукту, – розповідає Максим Козловець. – У асортименті вино натуральне столове напівсолодке витримане червоне «1» (300 гривень), вино натуральне столове напівсолодке червоне «Червоно-чорне» (230 гривень), вино натуральне столове напівсухе червоне «Петіо 1854» (200 гривень). Передбачено, що для житомирян діятиме постійна знижка -10%, а також частину коштів від продажу передаватиму на армію. Основа моїх червоних вин – вишня та смородина, також використовую черешню та малину, експерементую з багатьма іншими ягодами та фруктами. Дуже радий, що в мене вийшло виробити кінцевий продукт із власновирощеної сировини. Із 1 січня 2022 року відмінене використання акцизної марки для тихих вин, вироблених в Україні, тож не дивуйтесь, коли не помітите «акцизку» на пляшці. Використовую якісне скло чеського виробництва, бо у нас не виготовляють пляшки такого стилю. Етикетка еволюціонувала практично увесь рік, останні правки робилися перед друком, коли стало відомо лабораторно по міцності та цукрам».

Назва виноробні має свою історію, адже цьому ремеслу Максима навчав його дідусь, якого не стало майже шість років тому. Коли виникло питання щодо назви бренду, варіант був лише один.

«Над ім’ям я практично не думав, воно з’явилось одразу, ніби само-собою зрозуміло, що тільки так! Чому? По-перше, мій дідусь навчив мене робити вино, а по-друге – він був дуже веселим. Те, що я буду виробляти вино із плодів і ягід, а не з винограду, було зрозуміло, бо мій дідусь виробляв і навчив мене виробляти саме таке вино. Тихі натуральні плодово-ягідні вина – це той продукт, який ми виробляємо відповідно до ліцензії, – наголошує Козловець. – Використовую рецептуру, яка передалася діду від мого прадіда, тобто цей рецепт цілком можна вважати сімейним. Такого продукту немає на полицях торговельних мереж, це справжній крафт та ексклюзив. Ці вина дуже смачні й інші на смак. Переважна більшість людей навіть ні разу у житті таке й не куштували. Я, як і мій дідусь, звісно, не використовую ніяких додаткових речовин, накшталт сірки та культурних дріжджів, навіть освітлення цих вин проходить самостійно в процесі зберігання. Отримую насолоду від вирощування плодів і ягід та перетворення їх у сік та вино. Відчуваю, що моя місія полягає в необхідності популяризації культури споживання якісних плодово-ягідних вин та винних напоїв».

Втім, не лише вином та благодійними концертами наразі займається житомирянин. На початку липня у мережі опублікували прем’єру акустичної версії синґлу гурту «ZERNO» «Нас було двоє» авторства Максима. Фортепіанне звучання композиції підсилило відео, відзняте в одній із зал Житомирського краєзнавчого музею. Для підняття бойового духу пропонують шанувальниками слухати їх пісню «Червоне-чорне».

Поки ж Максим Козловець та «ZERNO» продовжують свою боротьбу на культурному фронті і переконують, що автомобілів для ЗСУ багато не буває, тож планують наступні благодійні концерти та заходи, а доти закликають підтримувати фінансово різні волонтерські ініціативи для військовослужбовців.

Юлія Демусь

Нагадаємо, Тобі бавовна – ЗСУ форма: житомирянки про проєкт «BAVOVNA», пошиття одягу для військових і волонтерську діяльність (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Вино та музика для перемоги: гурт «ZERNO» та «Веселий дідусь» на підтримку захисників (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*