Випускники-2018: дівчата у фонтанах, хлопці з пляшками у пакетах

Як слід говорити: “останній дзвінок” чи “останній дзвоник”? Правильну відповідь ви прочитаєте наприкінці матеріалу. А поки що факт. 30 травня у більшості шкіл Житомира відбувся цей таки останній дзвінок/дзвоник. Багатьом учням середніх класів вчителі неофіційно повідомили: приходити не обов’язково. Але свято традиційно актуальне для першокласників, а також для випускників 9-х та 11-х класів. 

У ЗОШ №33 все пройшло згідно з власними традиціями. Декілька місяців випускники вчаться танцювати вальс – щоб зробити це під час шкільного випуску вперше у житті. Вдруге у житті молоді люди можуть танцювати вальс під час власного весілля. І, мабуть, все…

Після офіційної частини свята – неофіційна: випускники окуповують парки та сквери міста. Найпопулярнішим місцем є Старий бульвар та міський парк. Сюди перш за все приходять випускники шкіл та гімназій, розташованих у центрі Житомира: №12, №21, №23, №25, №3 тощо.

Цікаво, що деякі школи вповаджують для випускників своєрідну уніформу. Нас трохи здивувала ось ця група молоді: подивіться, всі вдягнені практично однаково!

Але поза конкуренцією була група дівчат у пишних червоних спідницях. Браво! Якщо хтось знає, з якої вони школи – напишіть, будь-ласка, у коментарях під фоторепортажем.

Не всі компанії випускників вешталися просто так. Деякі з них мали цілком конкретну мету. Ця група хлопців щойно закупилася у супермаркеті – вочевидь, для пікніка за мостом. І в пакетах у них, швидше за все, не лимонад з тістечками…

Останній дзвінок/дзвоник  – своєрідна межа між шкільним дитинством і умовно “дорослим” самостійним життям. Не дивно, що в якості посвячення у нове життя багато хто з випускників обирає алкогольну “ініціацію”. Як це коригується з існуючою забороною на продаж спиртного неповнолітнім – тема для окремої розмови.

То як правильно, останній “дзвінок” чи “дзвоник”? Мовознавці звертають увагу: “дзвінок” означає звук, а “дзвоник” – пристрій, за допомогою якого цей звук виникає. За традицією, першокласниця бере в руку дзвоник і, дзенькаючи ним, створює дзвінок. Обидві форми вживаються в українській мові. Але “останній дзвінок” є більш точним відтворенням цього поняття.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Артем НОВИЦЬКИЙ

 

 

Будьте першим, хто прокоментував "Випускники-2018: дівчата у фонтанах, хлопці з пляшками у пакетах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*