Бунт маршрутників: водії вимагають у пільговиків плату за проїзд

У міжміських та приміських автобусах Житомирщини з’явилися об’яви з недвозначним загрозливим змістом. Фактично перевізники від 1 червня відмовляються возити пільговиків безплатно. У першу чергу це стосується пенсіонерів, які через суд добилися скасування обмежень на пільговий проїзд – і тепер їздять у маршрутках безкоштовно від ранку до вечора. Точніше, їздили…

14 березня 2018 року Кабінет Міністрів затвердив постанову, згідно з якою всі відшкодування за безкоштовний проїзд пільгових покладені на місцеві бюджети. У зв’язку з цим приватні перевізники, що обслуговують міжміські та приміські маршрути, вирішили з 1 червня не перевозити безкоштовно усі пільгові категорії. Про це вони попереджають через об’яви, що вивішені у салонах більшості автобусів та маршрутних таксі.

Однак не всі водії знають про це «нововведення» перевізників. Зокрема, на маршруті  № 147 (обслуговує ПП «Шеріфф») кажуть, що про це вперше чують.

Дане питання також було підняте на сесії обласної ради. Ситуацію пояснив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич: «Дійсно, є постанова Кабміну, згідно з якою ми мали протягом двох місяців погодити ціну відшкодування на 30 поїздок безкоштовних. Відповідно є розпорядження підприємств, в нас середня ціна такої поїздки, яка по області становить 3 грн, відповідно, органи місцевого самоврядування мають відшкодовувати 90 грн в місяць.  На сьогодні 30 поїздок має право людина зробити безкоштовно, я зараз не берусь сказати скільки там міських, а скільки міжміських, але точно їх 30. Зараз питання в чому? Однозначно людина має право декілька поїздок мати і між містами…»

Що ж робити пенсіонерові, якщо вже завтра водій вимагатиме у нього гроші за проїзд або виганятиме з салону?

Це запитання я поставила безпосередньо губернатору Житомирщини. «В такому випадку потрібно телефонувати на гарячу лінію голови обласної державної адміністрації. Якщо такі випадки будуть, ми будемо в ручному режимі виправляти ситуацію!» ─ прокоментував Ігор Гундич.

Але чи діятимуть перевізники так, як очікує обласна влада, чи все ж потягнуть ковдру на себе? Побачимо вже у п’ятницю.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Бунт маршрутників: водії вимагають у пільговиків плату за проїзд"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*