Юлія Пакіна мешкає у селищі Нова Борова на Житомирщині. Працює екологом і вільний час присвячує улюбленій справі – створює смачну красу (Food-флористика, торти), варить свічки, а у період зимових свят готує штолени на Різдво.
Цю традиційну німецьку випічку скуштувала вперше кілька років тому – пригостили. Штолен сподобався на стільки, що вже наступного року спробувала спекти його самостійно, а згодом і почала брати замовлення.
«Випічка – це у мене ще з дитинства, оскільки бабуся і мама щось постійно пекли. Без цих смаколиків і їх аромату не уявляю свій дім. Я печу для родини і на замовлення – торти, паски, а останні років 3-4 ще й штолени. Власне, приготування традиційного штолена ділиться на три основних етапи: замочування сухофруктів у ромі або коньяку на годин 8-12, та я залишаю їх на добу, щоб вони краще настоялись; процес замішування тіста та випікання; просочення вершковим маслом та обсипання цукровою пудрою. Втім найголовніше – це настоювання. Штолен повинен вистоятись близько місяця – тоді його смак і аромат стануть найбільш виразними, – пояснює Юлія Пакіна. – Я використовую лише відбірні сухофрукти, якісний алкоголь та всі інші інгредієнти, бо від них залежить смак виробу. Завжди роблю все як для себе, тому це має бути якісно та смачно. Підібрала ідеальний рецепт і випікання штоленів вже стало певною традицією в моїй сім’ї.
Ця випічка неймовірно смачна та ароматна і дійсно передає настрій та атмосферу Різдва. Штолени випікаються безпосередньо перед Різдвом, але передзамовлення і запис я відкриваю ще в листопаді. Цього року вже спекла 36 штоленів, які відправилися в різні регіони України та за кордон. Вага одного – 500 г +/-.».
Якщо штолени – страва сезонна, то в асортименті майстрині також є ще їстівні букети та композиції – від солодких, фруктових до м’ясних або закусок, торти-цифри, які користуються попитом протягом усього року.
Пригадує, що перший такий букет зробила у подарунок чоловіку на річницю весілля у 2018-му, а далі почала отримувати замовлення від друзів та знайомих. Відтоді постійно розвивається і вдосконалюється в цьому напрямку, аби кожен її виріб мав максимальний wow-ефект. Все обговорює індивідуально – від наповнення, загальної кольорової гами і до пакування. Кожна деталь – важлива, а їх гармонійне поєднання допомагає досягнути бажаного результату.
«Я людина, яка ніколи не думала, що вміє робити щось своїми руками, а коли спробувала, то вже не можу зупинитися. Постійно експериментую і втілюю різні ідеї, тож навіть у моїх букетах та композиціях практично немає повторів, хіба за побажанням замовника. Створюю ексклюзив, – пояснює пані Юлія. – Все починала сама, але для покращення майстерності багато навчалася. Це були і безкоштовні майстер-класи, і платні навчальні програми. Постійно треба дивувати, вражати, креативити, створювати щось цікаве й нове, слідкувати за тенденціями. Ніколи для себе не ставила фінансову складову на перше місце і займаюсь цим, бо люблю те, що роблю. Щаслива від того, що можу радувати людей та бути частинкою їхніх історій. Звичайно, бувають різні моменти, адже від вигорання ніхто не застрахований, але коли отримуєш зворотній зв’язок і ті емоції, особливо під час особистих доставок, ті посмішки та сльози радості, які бачиш, дають розуміння того, що все це не дарма і ти дійсно знаходишся на своєму місці.
Мені приємно дарувати людям емоції та робити їх щасливішими, бо всі ми хочемо уваги, але у наших близьких не завжди є можливість приділити її особисто. З великим задоволення допомагаю втілити це у життя. Переважна більшість замовлень надходить від місцевих, вже маю навіть постійних клієнтів. Також люди рекомендують мене своїм знайомим. Буває, звертаються колеги з інших міст, аби привітати рідних чи коли в них є замовлення у моїй місцевості, а потрібно зробити особисту доставку. Цього року, до речі, з’явилась тенденція на замовлення з-за кордону – перебуваючи далеко, на відстані, все ж хочуть привітати рідних. Замовлення на букети і композиції приймаю за 2-3 дні до потрібної дати. На виготовлення свічок йде 3-5 днів. Тут все залежить від того, що це за свічка – формова, контейнерна чи у кам’яній техніці.
Варіння свічок – лише нещодавнє захоплення. Для мене це більше про спокій, медитацію та затишок. Замовлення на торти приймаю мінімум за 3 дні до дати, а на випічку перед святами, як уже зазначала, є передзамовлення. Практикую доставку по Україні поштою, але це стосується не усіх букетів (залежить від сезону і складу), свічки відправляю упродовж року з рекомендаціями для спекотного сезону. Торти – лише самовивіз або доставка по місцю. Святкова випічка – паски і штолени чудово доїжджають до своїх замовників».
Юлія Демусь
Викладачка Поліського університету про вирощування, збір і використання рослин для фіточаїв (ФОТО)
Театральна історія Житомира: сьогодення та закулісся «Театру на Соборному майдані» (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Вистоювати близько місяця: Юлія Пакіна з Житомирщини готує різдвяні штолени на замовлення (ФОТО)"