Що робити, якщо Вашу оселю затоплено?

777x437 - Що робити, якщо Вашу оселю затоплено?

На жаль, дане лихе може статися з кожним. Це може бути невеличка пляма на стелі у ванній кімнаті, а може бути цілий потоп у вашому домі. І звичайно ж це буде коштувати Вам незліченну кількість витрачених нервів.

Що ж потрібно робити в даній ситуації?

Однозначно, одразу бігти до сусідів зверху.

Якщо неможливо достукатися – треба терміново дзвонити у ЖЕК (або іншу обслуговуючу організацію, на балансі якої знаходиться будинок) або водоканал для перекриття стояку холодної чи гарячої води.

 

Затопили квартиру - що робити | TIMES.ZT

Дуже ефективним варіантом дій є звернення на «гарячу лінію міськради», номер якої легко знайти в інтернеті або подзвонивши у довідкову службу (у Житомирі – це 481-481, або 15-80), на якій Ви можете також залишити повідомлення про затоплення і з Вами обов’язково зв’яжеться представник комунальної служби для перекриття стояка холодної або гарячої води.

.jpg - Що робити, якщо Вашу оселю затоплено?

http://zt-rada.gov.ua/

Отже, основну проблему ліквідували – вода більше не надходить. Тепер потрібно виявити причину затоплення: халатність сусідів, прорив комунікацій чи інше. Якщо Ви з’ясували, що затопили Вас сусіди та їх провина є очевидною:

  • забули закрити крани,
  • прорвало трубу, яка знаходиться в полі зору,
  • прорвало батарею та інше,

то буде правильно пояснити їм, що вони своїми діями чи бездіяльністю причинили Вам збитки, які повинні відшкодувати (це передбачено Ст 22 та 1166 Цивільного Кодексу України).

 

Якщо людина згідна з цим, гроші Ви повинні отримати якнайшвидше (краще протягом 1-2 діб) або нехай винуватець напише Вам розписку (у письмовій формі, де зазначено, що він згоден з тим, що завдав Вам збитки майнового характеру та відшкодує їх у погодженій з Вами сумі і у погоджений з Вами строк), обов’язково у присутності 2-х свідків.

Screenshot 3 2 - Що робити, якщо Вашу оселю затоплено?

Зразок розписки

Якщо людина не погоджується з чимось з Вами – не гайте часу, звертайтесь до юриста! Якщо згаєте час – можете залишитися один на один зі своєю проблемою!

Затоплена оселя | TIMES.ZT

 

Ви все-таки вирішили спробувати боротися самостійно?

Вам потрібно: по-перше, зафіксувати факт затоплення (фото та відеоматеріал, обов’язково з нанесенням дати і часу на фото), по-друге, звернутися до ЖЕКу (або іншу обслуговуючу організацію, на балансі якої знаходиться будинок) з ПИСЬМОВОЮ заявою, в якій зазначити, що Вас затопили і Ви просите скласти Акт про затоплення квартири (тут є багато нюансів, таких як час розгляду Вашої заяви, адже в Законодавстві прямо не передбачено строку розгляду даної заяви і ЖЕК може послатися на Закон України «Про звернення громадян», і протягом місяця прийти скласти Акт, який вже не зможе у повній мірі відобразити реальну картину підтоплення).

Тому ми рекомендуємо одразу звернутися до юриста, який правильно оформить заяву та проконтролює, щоб ЖЕК розглянув її у найкоротший строк, а якщо ЖЕК не буде реагувати – тоді Ваш юрист зможе направити їм адвокатський запит, який підлягає розгляду протягом 5 (!!!) днів. У іншому випадку – не розгляд адвокатського звернення – тягне за собою негативні наслідки, згідно Ст. 24 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», на які ЖЕК навряд чи посміє піти.

Також можна все ж таки настояти на своєму і змусити ЖЕК розглянути Вашу заяву в найкоротші строки, але тут вже все залежить від Вас та Вашого вміння домовлятися з людьми та домагатися свого. Якщо ж проблему затоплення виявити Вам не вдається (у сусіда все сухо у ванній кімнаті, кухні і туалеті), а у Вас і далі протікає стеля – обов’язково звертайтеся в ЖЕК (або іншу обслуговуючу організацію, на балансі якої знаходиться будинок) з ПИСЬМОВОЮ заявою, в якій зазначити, що Вас затопили і Ви просите скласти Акт про затоплення квартири (деталі описані у пункті вище).

Компетентний працівник ЖЕКу повинен буде з’ясувати проблему, адже, якщо у Вас буде Акт на руках, то Ви можете звертатися до суду на ЖЕК. Оглянувши Ваші володіння і не з’ясувавши причини – жеківський фахівець повинен цю причину шукати у сусідів зверху чи збоку (якщо у вас спарені стояки).

Згідно норм Житлового Кодексу України та норм правового документу (найчастіше Статуту), на основі якого ЖЕК обслуговує даний будинок, кожен власник чи мешканець повинен надавати допуск представникам обслуговуючої організації до інженерних споруд у своїх квартирах, які знаходяться на балансі обслуговуючої організації. Якщо ж особа не пускає до себе або самовільно закрила доступ до інженерних споруд і не дає можливості до них добратися, у цьому випадку у Акті про залиття, з підписами свідків, робиться відповідний запис і вся відповідальність цілком лягає на цього власника. Тобто в суді Ви зможете відсудити у цієї особи кошти за понесені збитки.

 Затопили сусіди зверху | TIMES.ZT

Однак, якщо залиття продовжується, представник ЖЕКу повинен перекрити стояк з холодною і гарячою водою, у зв’язку із виникненням аварійної ситуації, до її повного ліквідування. Якщо ж представника допустили до інженерних споруд, то він повинен з’ясувати, чия провина: ЖЕКу (що мало ймовірно) або власника чи мешканця даної квартири. Коли все буде з’ясовано – пишеться Акт про залиття квартири (описано вище). У випадку очевидного виявлення проблеми протікання, дана ситуація вирішується, як правило, позитивно, швидко і без втручання ЖЕКу. Але, якщо протікання відбулося у стояку або інших не видимих частинах інженерних споруд, Ви повинні пам’ятати, що згідно п. 18 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою КМУ від 8.10.1992р. № 572,  власники квартир, наймачі та орендарі зобов’язані використовувати приміщення житлових будинків за призначенням, забезпечувати збереження жилих і підсобних приміщень квартири та технічного обладнання будинків, дотримувати правил пожежної безпеки. При появі несправностей в квартирі вживати заходів до їх усунення власними силами або силами підприємств по обслуговуванню житла.

Про що йдеться?

У випадку, коли мешканець «зашив» плиткою, вагонкою або іншим матеріалом доступ до інженерних споруд – даний громадянин тим самим знімає будь-яку відповідальність за стан цих споруд з ЖЕКу, перебираючи цю відповідальність на себе. ЖЕК тоді повинен буде замінити за свій кошт зіпсовану споруду, але збитки цілком і повністю несе власник квартири, на території якої відбулося затоплення, а також збитки, які сам же власник чи мешканець даної квартири понесе, за повернення свого помешкання у попередній стан після втручання працівників ЖЕКу.

Будь-яку додаткову інформацію чи правову допомогу у цьому питанні Ви можете отримати у юристів.

І пам’ятайте:

питання затоплення потрібно вирішувати швидко, доки видно наслідки та їх можна належним чином зафіксувати;

доки не почали псувати власні нерви;

доки затоплення не перейшло у більші наслідки!

Олександр Єпіфанцев

9+
  • 1
    Поділитися

Будьте першим, хто прокоментував "Що робити, якщо Вашу оселю затоплено?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*