Як боротися зі спекою в квартирі без кондиціонера

У п’ятницю, 25 червня, як і вчора, температура повітря в Житомирі сягнула 36 С. На сонці термометр показував навіть 42 С, проте сховатися від спеки нереально навіть в квартирі, особливо якщо вдома немає кондиціонера, а вікна будинку виходять на сонячну сторону. Навіть після душу свіжість буде недовго, через 30-40 хв відчуття паркості, липкої шкіри та задухи знову повернеться. І півгодини –  це ще довго для такої пекельної спеки. 

Синоптики обіцяють, що вже на вихідні у Житомирі випаде дощ, а поки рятуємось як можемо: 

1. Відключіть рушникосушки у ванній кімнаті. Зазвичай вони підключені до гарячої води та мають гвинти. Перекрийте їх.

2. Далі наберіть холодну (крижану) воду у ванну по самі вінця. Залиште двері у ванну відкритою. Вода буде нагріватися, забираючи температуру з повітря (закон термодинаміки).Так температура в квартирі може  знизитися на 2-6 градусів (в залежності від розмірів квартири).

3. Вікна з сонячної сторони необхідно ізолювати. Закрити вікна, тюлі та штори. Якщо вікна на тіньовій стороні – їх можна відкрити (задуха ще гірше спеки).

4. Купіть розпилювач на пляшку, і періодично розпилюйте воду на штори, тому що вони стають радіаторами – мокрі штори дуже охолоджуються при випаровуванні. Бризкайте воду також на підлогу.

5. Постійно змочуйте махровий рушник холодною (не крижаною) водою і промокайте тіло і голову. Ходіть по будинку босоніж.

6. Якщо вдома є люди літнього віку або лежачі, положіть мокрий рушник їм на стегно – рушник висихатиме й остуджуватиме артерії, знижуючи температуру крові. Будьте турботливими, адже спека дуже небезпечна для здоров’я літніх і лежачих. Організм людей похилого віку може не витримати перегріву. 

7. Вночі максимально відкривайте вікна і охолоджуйте квартиру. Не бійтеся комах – вони теж неактивні зараз. 

8. Робіть загартовування – контрастні душі. Загартовуватися – це дуже корисно, відновлюється терморегуляція й дозволяє легше перенести спеку.  9. Не їжте жирну їжу і не пийте міцний алкоголь. Газовані солодкі напої й соки не допоможуть – регулярно пийте воду.

Читайте також: Сонячні опіки: як діяти, чим варто обробляти шкіру, а про що слід забути

Будьте першим, хто прокоментував "Як боротися зі спекою в квартирі без кондиціонера"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*