Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю | Times ZT

Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України.

Щоб скористатися цією можливістю, разом з документом, що посвідчує особу дитини, потрібно мати з собою:

  • Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю».
  • Або ж довідку про отримання державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю.
  • Або індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.
  • Чи медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років.

Супроводжувати дитину з інвалідністю для виїзду за кордон може мати та/або батько, опікун, піклувальник, один або обоє прийомних батьків, батьки-вихователі.

Якщо супровід здійснюють батьки, то потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки. Якщо дитина виїжджає з опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями – документи, що підтверджують відповідні повноваження особи.

Супроводжувати дітей з інвалідністю також можуть бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим, якщо вони звільнені від військової служби і мобілізації та мають з собою відповідні підтвердні документи і документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Будьте першим, хто прокоментував "Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*