Житомирські майстри створюють обереги для захисників і плетуть основи для маскувальних сіток (ФОТО)

Ляльки-мотанки, ангели, серця, свічки, брошки, стрічки, листівки, печиво, малюнки й поетичні збірки підготували майстри у Житомирі для військовослужбовців ЗСУ, які продовжують тримати оборону на різних рубежах та у «гарячих точках».

Поки вони проганяють окупантів зі зброєю в руках, майстри завзято створюють для захисників патріотичні сувеніри та обереги з національною символікою.

«До мене звернулися волонтери, які возять на передову допомогу для бійців – військове спорядження, прилади, продукти. Попросили щось для підняття патріотичного духу воїнів. Поділилася інформацією з місцевими майстрами і дуже багато людей відгукнулося. Наразі це 14 майстрів, які працюють в різних техніках і з різними матеріалами, – розповідає житомирянка Віра Чередніченко. – Також пишуть з інших міст і пропонують прислати сувеніри поштою. Наші майстрині ручної роботи дуже оперативно долучилися до ініціативи і ще отримали посилки з Києва і Закарпаття. Такі сувеніри будемо поступово відправляти та постійно поповнювати до кінця війни. Це переважно маленькі, але дуже милі дрібнички, які зігріватимуть хлопців і дівчат, засвідчуватимуть нашу увагу, повагу та підтримку кожного. У Житомирі приносити можна у «Стометрівку» неподалік Михайлівської або попередньо сконтактувати зі мною в соцмережі чи долучитися до вайбер-спільноти «Дружні майстри». До речі, чимало майстрів, які виставляли свої роботи в «Стометрівці» до війни, пишуть і просять віддати це безкоштовно військовим, дітям у містах, звільнених від окупації. У нас просто неймовірні майстри. Пишаюся ними, бо, навіть не маючи можливості продавати свої роботи, ми всі з радістю віддаємо останні матеріали, які в нас залишилися, заради того, щоб наші захисники знали, що разом ми одна країна. Крім сувенірів, можна передавати і дитячі малюнки. Все це відправляється по пунктах призначення до військових разом з іншою допомогою. Теплі, душевні та милі речі з мирних міст для оборонців країни. Віримо в ЗСУ, віримо в Україну, тільки разом переможемо».

Віра теж долучається до створення оберегів – в’яже жовто-блакитні сердечка різних розмірів. Її син створював ілюстрації до збірки творів від учнів 3-Б класу ЗОШ № 30, які також відправляють захисникам. А ще за час повномасштабної війни разом із чоловіком навчилися плести основу для маскувальних сіток. Відзначає, що справа ця не складна і впоратися може кожен. Для цього у рибальському магазині треба придбати «човник», вартість якого 15 гривень, а у якості станка підійде будь-яка дошка. У ній треба просвердлити отвори через кожні 4 см розміром під цвяшок. Матеріал – капронова нитка. Майстер-клас з плетіння та вимоги до такої сітки можна знайти в інтернеті або ж на сторінці майстрині. У подальшому волонтери використовують ці основи для маскувальних сіток, потреба в яких у військових є завжди.

«З початку війни всі ми хотіли хоч якось допомогти військовим – розбирали гуманітарну допомогу, приносили матеріал для маскувальних сіток та обплітали їх. Я звернула увагу на те, що рук для обплітання достатньо, а от основа потрібна постійно, – констатує майстриня. – Тому відшукала в далеких шухлядах батькові човники, в шафі відкопала старі капронові нитки та за допомогою інтернету навчилася плести основу. Згодом з’явилися дівчата, які також попросили навчити їх. І зараз над створенням сіток працює багато майстринь. Закінчили з чоловіком, який допомагав мені у вільний від роботи час, велику сітку 4.20 на 10 метрів. Майстри, які залишились в Україні, працюють заради того, щоб наші захисники мали можливість хоч на мить посміхнутися, згадати заради чого вони зараз переживають весь той жах і що вони мусять бути сильні заради нас усіх. Тому і ми сильні, всіх їх любимо, чекаємо та поважаємо. Ті, хто тимчасово поїхали за кордон, теж знаходять можливість підтримати бійців, жертвуючи вироби, що лишилися в «Стометрівці». Майстри – дуже чутливі натури. І своїми емоціями ми наповнюємо ті невеличкі сувенірчики. Кожен вузлик, кожен виріб призначений стати ледь видимим щитом, захистом для наших воїнів».

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські майстри створюють обереги для захисників і плетуть основи для маскувальних сіток (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*