Як потрапити за кордон у так звані “заборонені” країни: лайфхак

Travel to Europe without visas

Більшість країн світу закрили свої кордони й обмежили в’їзд іноземцям через активне розповсюдження коронавірусної інфекції. Наприклад, в’їзд українців в Польщу чи Німеччину взагалі заборонений, крім чіткого кола осіб. 

Потрапити в сусідню Польщу можуть тільки:

– громадяни та жителі Польщі (мають Карту Поляка);

– подружжя, діти громадян Польщі;

– пасажири, які постійно опікуються громадянами Польщі;

– подружжя та діти громадян Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Ісландії, Ірландії (Республіка), Італії, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу , Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції та Швейцарії;

– подружжя та діті британських громадян;

– пасажири з дозволом на проживання, виданим Австрією, Бельгією, Болгарією, Хорватією, Кіпром, Чехією, Данією, Естонією, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Грецією, Угорщиною, Ісландією, Ірландією (Республіка), Італією, Латвією, Ліхтенштейном, Литвою, Люксембургом, Мальтою, Нідерландами, Норвегією, Польщею, Португалією, Румунією, Словаччиною, Словенією, Іспанією, Швецією, Швейцарією чи Великобританією та їхні подружжя та діти, коли вони повертаються через Польщу до країни проживання;

– пасажири, які подорожують студентами до Польщі;

– пасажири, які мають право на виконання робіт на території Республіки Польща на тій самій основі, що й громадяни Польщі, мають дозвіл на працевлаштування, або підтвердження наміру виконання сезонних робіт, підтвердження доручення на виконання робіт іноземцю на території Республіки Польща, виконують роботу на території Республіки Польща або надають документи, з яких зрозуміло, що виконання роботи розпочнеться, відразу після перетину кордону;

– науковці, котрі проводять дослідження на території Польщі.

Проте, щоб потрапити в Польщу чи в іншу країну, проїздом через Польщу, за власними потребами, а не на роботу чи за громадянством, українці можуть скористатися достатньо банальним, проте дієвим лайфхаком. Виявляється, що можна просто придбати запрошення на роботу у будь-якій надійній польській фірмі й поїхати за кордон у власних справах – у подорож, по бізнесу чи навідати друзів тощо. Про це журналістам Times.ZT розповів наш читач. Житомирянин зазначив, що вартість такого запрошення, в залежності від організації, коливається від 1000 грн до 2000 грн, а отримати його “на руки” можна вже протягом 2-3 тижнів. Довідку про негативний результат ПЛР-тесту для виїзду в Польщу у вас не вимагатимуть, проте 14-денна обсервація обов’язкова для всіх, крім тих, що приїжджають на роботу в галузі сільського господарства. Для людей, які будуть працювати в полі чи в саду, відбувати обсервацію не потрібно.

У кожної країни світу індивідуальні умови режиму тимчасового в’їзду для іноземців. На офіційному сайті Міністерства закордонних справ України постійно оновлюється інформація щодо статусу країн світу про дозвіл/заборону в’їзду іноземців (останні зміни 06.11.2020). 

Куди українці можуть виїхати за кордон за даними Кабінету Міністрів України

В’їзд без будь-яких обмежень та тестування (проте за даними онлайн-помічника для закордонних поїздок українців Visit Ukraine вимоги дещо різняться):

  • Албанія
  • Болгарія (01.10-30.11 тільки з довідкою про негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, зробленим не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону).
  • Сербія
  • Чорногорія

Обов’язкова наявність негативного тесту на COVID-19, якому не більше 10 днів (не більше 7 днів, крім пасажирів молодше 10 років), а також дозвіл на сторінці агентства подорожей:

  • Багамські острови

ПЛР-тестування та карантин від 7 до 14 днів:

  • Туніс 

Медогляд на кордоні, страховий поліс на COVID-19, за наявності симптомів COVID – ПЛР -тест за власний рахунок:

  • Туреччина 
  • Єгипет

Негативний результат ПЛР-тесту, зроблений протягом останніх 48 годин до виїзду або 14-денна самоізоляція:

  • Хорватія 

Також відкрили кордони для українців:

Північна Македонія, Білорусь, Велика Британія, Мексика, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови, Ліван, Словенія, Об’єднані Арабські Емірати, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко, Сент-Люсія, Йорданія, Колумбія, Нігерія, Гана, Бахрейн, Перу, Пакистан, Сан-Томе, Прінсіпі, Уганда і ЦАР.

Нагадаємо, як Як швидко отримати закордонний паспорт та ЯК ДІСТАТИСЯ ДО ЄВРОПИ БЕЗ ВІЗИ?

Будьте першим, хто прокоментував "Як потрапити за кордон у так звані “заборонені” країни: лайфхак"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*