Попри те, що в світі пандемія коронавірусу, у жодній з Житомирських аптек нереально придбати захисну маску. Тим паче, що її вартість піднялась майже у 20 разів.
Тому краще пошити захисну маску власноруч. Обіцяємо, що це займе не так багато часу, проте допоможе захистити власне здоров’я та здоров’я ваших близьких.
Отож розпочнемо. Для того, щоб ваша маска вийшла достатньо якісною, потрібно щоб вона повністю закривала більшу частину обличчя (відкритими можуть бути лише очі й лоб).
За загальноприйнятими стандартами, розміри ватно-марлевої пов’язки повинні відповідати таким параметрам:
- ширина маски – близько 90 см (включаючи довжину зав’язок);
- ширина центральної секції – 20 см;
- висота центральної секції – 10-15 см.
Щоб пошити захисну маску вам потрібно мати:
- клаптик марлі розміром 90х60 см;
- шматок вати 15Х20 см товщиною 1 см.
Покладіть вату посередині клаптику марлі й загорніть так, щоб вийшов тришаровий прямокутник: марля, вата, марля. Далі розріжте бічні кінці марлі посередині, щоб зробити 2 пари зав’язок. Зшийте виріб по краям для фіксації форми пов’язки та вати в ній.
Замість марлі також можна використати бинт. Його ширина не повинна бути меншою 14 см. Використайте також вату товщиною 1 см розміром 14х14 см.
Має вийти 5 шарів: по 2 шари бинта з кожного боку і шар вати в центрі. Прямокутник зшити по всіх краях, пришити зав’язки.
Проте, якщо під рукою немає ні марлі, ні бинта, тоді чиста тканина також згодиться. Щоб пошити таку маску використовуйте натуральну бавовняну тканину без домішок синтетики.
Маски ручної роботи є багаторазовими. Після використання варто лиш випрати їх з пральним порошком, потім висушити та пропрасувати при максимальній температурі. Вони ефективні лише протягом 1–3 год, тому варто щоразу змінювати їх. А робити це потрібно обережно, не торкаючись руками до пов’язки, а лише беручи за зав’язки.
Будьте першим, хто прокоментував "Як самостійно зробити захисну маску – покрокова інструкція"