coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models

Як розводять голубів: поради для початківців

Пару голуба з голубкою у народі часто порівнюють з дружньою сім’єю. Це й не дивно, адже птахи створюють міцні пари й залишаються вірними один одному на довгі роки. Ще й на весіллях молодята випускають голубів в політ, щоб як і ці птахи, маючи повну свободу, завжди повертатися в свій будинок. Тому розведення голубів – це не лише прибуткова справа, чи делікатеси на столі, а й заняття для душі.

Розведенням голубів займаються ті, хто по-справжньому захоплений цим птахом і закоханий в нього. Якщо ви фанатієте й розслабляєтесь, спостерігаючи за граціозними птахами, любите брати участь у виставках голубів і спортивних змаганнях та знайомитися з однодумцями, які часто об’єднуються у різні товариства та навіть створюють окремі клуби, тоді вам час подумати про власну справу з розведення голубів.  

Варто зауважити, що хоч птахи миру дуже граційні та красиві, але необхідно запастись величезним терпінням, адже голуби у догляді непрості.

«Головна умова – щоб було чисто і сухо. Якщо буде волого у голубнику, птахи почнуть хворіти. Не можна допускати контакту з вуличними голубами, тому що часто саме вони заносять інфекції. Раніше взимку рідко спостерігались такі інфекції у птахів, а зараз навіть вже влітку. Птахівники самі не можуть зрозуміти, що це за хвороби», – поділився птахівник Денис Разумєй. 

Порада №1: вибір породи 

Ретельно обирайте породу голуба. Спочатку треба задуматися про те, який вид голубів ви хочете розводити: домашніх або диких. Остання порода вважається більш вибагливою, а догляд за такими птахами потребує великих фізичних, матеріальних і моральних витрат. Домашні голуби, навпаки, вважаються дуже простими для утримання та розведення. Більше клопоту ви отримаєте від підготовчого процесу, але аж ніяк від  розведення або догляду за ними.

Розрізняють також численну кількість порід домашніх голубів: 

Льотні породи

Таких птахів розводять з метою демонстрації гарного польоту. Породи таких птахів відрізняються візерунком польоту – це їх головна відмінна риса. 

Миколаївський. Може літати достатньо високо й утримується в повітрі, вимальовуючи різні візерунки польоту. Має короткі лапи та добре розвинені крила. Пір’я може бути різного відтінку: червоного, чорного, білого і навіть синього.

Короткоклювий Турман має невелике тіло, завдяки чому швидко набирає висоту та довго утримується в повітрі. Представники цієї породи мають опукле чоло, довгі крила, рівномірний або змішаний відтінок пір’я. Судячи з назви породи, неважко здогадатися про ще одну особливість голуба – короткий дзьоб.

Німецький монах від інших порід він однозначно відрізняється пір’яним чубчиком на потилиці. Такі голуби літають не невеликих висотах.

Спортивні породи

Нащадки давніх поштових голубів, які літали за сотні кілометрів. Сьогоднішні поштові, вони ж спортивні голуби так далеко не літають, однак на змаганнях подібного типу перемагає той, хто летить далі або швидше. 

Бельгійський поштовий має голову великих розмірів, розвинену грудну клітку, недовгий хвіст та переважно синє пір’я трохи світліше біля крил. 

Англійський кар’єр. Складки біля очей і дзьоба – це характерна риса породи. Ззовні його можна сплутати з декоративними породами. Англійський кар’єр має відносно довгі лапи і шию.

Декоративні птахи

Догляд за голубами декоративного призначення досить складний, потрібно особливо ретельно стежити за їх умовами проживання. З такими птахами ви можете брати участь у голубиних виставках, де власники хваляться і змагаються між собою. 

Барб характеризується опуклостями біля носа та очей. Через це птаха ще називають бородавчастим. Барб має невеликий дзьоб, випираючий вперед лоб та виключно однотонний колір пір’я.

Дутиша. Ззовні цю породу неможливо сплутати з будь-якою іншою. Птах має подовжене тіло, величезний дзьоб та особливі лапи.

Богемський космоногий – цю породу відрізняє шаховий візерунок на крилах та велике пір’я на лапах.

Кучерявий. Голуб має кучеряві пера переважно пастельних кольорів та біле пір’я голови.

Існують також дикі породи голубів: сизий, скелястий і інші. Їх розводять в домашніх умовах рідко. В основному вони розмножуються в дикій природі.

Фермерське або м`ясне голубівництво

У Європі вже давно існують ферми і промислові підприємства з виробництва голубиного м`яса. А в меню ресторанів з мішленівськими зірками входять страви з нього. 

Порада №2: годування

«Для голубів потрібно підібрати правильний раціон: білки, мінерали. Годувати пшеницею, просом, кукурудзою,  хлібом з кістковим борошном для того, щоб кістки пташок були міцними», – розповім Максим Богуш, який розводить голубів вже 10 років. 

Крім того, для голубів також існує спеціальний комбінований корм у складі якого передбачені всі необхідні вітаміни та добавки.

Корм можна приготувати й самому. Це може вийти дешевше, але не завжди збалансовано за поживністю. Голубів можна годувати вареними овочами, кукурудзою, ячменем, пшеницею, фруктами, крейдою, піском, подрібненими черепашками.

Порада №3: санітарні норми

Незалежно від того, яку породу ви оберете, щоб ваші вихованці завжди були здоровими та доглянутими існує три основних правила утримання голубника: 

  • правильно облаштований голубник;
  •  повноцінне годування; 
  • догляд, залежно від пори року.

На перший час не обов’язково будувати складну конструкцію для голубника. Огороджений сіткою простір -ідеальний варіант для літа, а от в холодну пору птахів краще перемістити в підготовлений гараж або сарай. Не забувайте, що у голубнику треба буде розмістити гнізда або спеціальні ящики чи відсіки для птахів (40 см у висоту та 20 см – у ширину).

Хоча б раз на тиждень потрібно начисто вимивати і дезінфікувати домівку голубів спеціальними розчинами – так у ній не будуть накопичуватися шкідливі бактерії і мікроорганізми. Слідкуйте за тим, щоб у голубник не проникали вуличні голуби, щурі та інші гризуни: очищайте годівниці від корму після подачі їжі. Тварини можуть занести інфекцію і заразити птахів. В одному голубнику не варто утримувати більше двадцяти особин. Якщо їх більше, розділіть приміщення на секції. Стіни з півночі і сходу варто ізолювати від протягу – для цього використовують фанеру, мінеральну вату, пінопласт чи гіпсокартонні плити.

Порада №4: народження пташенят і догляд за ними 

У перші дні життя пташенят годують батьки попередньо обробленою їжею зі свого дзьоба. Як тільки пернаті будуть готові до самостійного вигодовування, необхідно забезпечити їм постійний і стабільний раціон харчування. Годувати птахів потрібно двічі на день. Постійно змінюйте воду в годівницях та слідкуйте, щоб до них завжди був доступ.

Рекомендуємо також прочитати: «Мам, хочу цуцика»: що треба знати, беручи песика з притулку

Будьте першим, хто прокоментував "Як розводять голубів: поради для початківців"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*