IT LAB STUDIO
HOVER
INNA BILA

Як розводять голубів: поради для початківців

Розведення голубів – справа, яка вимагає захопленості від птахівника, а ще справжньої любові до птахів миру. Якщо ви все ж таки надумали завести пернатих, то необхідно запастись величезним терпінням, адже голуби у догляді непрості.

«Головна умова – щоб було чисто і сухо. Якщо буде волого у голубнику, птахи почнуть хворіти. Не можна допускати контакту з вуличними голубами, тому що часто саме вони заносять інфекції. Раніше взимку рідко спостерігались такі інфекції у птахів, а зараз навіть вже влітку. Птахівники самі не можуть зрозуміти, що це за хвороби», – поділився птахівник Денис Разумєй.

Порада №1: вибір породи

Ретельно обирайте породу голуба. Спочатку треба задуматися про те, який вид голубів ви хочете розводити: домашніх або диких. Остання порода вважається більш вибагливою, а  догляд за такими птахами потребує великих фізичних, матеріальних і моральних витрат.

Домашні голуби, навпаки, вважаються дуже простими для утримання та розведення. Більше клопоту ви отримаєте від підготовчого процесу, але аж ніяк від  розведення або догляду за ними.

Домашні голуби можуть бути такого типу:

 1. Льотні породи.

Таких птахів розводять з метою демонстрації гарного польоту. Породи таких птахів відрізняються візерунком польоту – це їх головна відмінна риса.

 1. Спортивні породи.

Нащадки давніх поштових голубів, які літали за сотні кілометрів. Сьогоднішні поштові, вони ж спортивні голуби так далеко не літають, однак на змаганнях подібного типу перемагає той, хто летить далі або швидше.

 1. Декоративні птахи.

Догляд за голубами декоративного призначення досить складний, потрібно особливо ретельно стежити за їх умовами утримання. З такими птахами ви можете брати участь у виставках за міжнародними стандартами.

Порада №2: годування

«Для голубів потрібно підібрати правильний раціон: білки, мінерали. Годувати пшеницею, просом, кукурудзою,  хлібом з кістковим борошном для того, щоб кістки пташок були міцними», – розповім Максим Богуш, який розводить голубів вже 10 років.

Порада №3: санітарні норми

Кілька нескладних правил допоможуть вам утримувати голубник в чистоті:

 • Раз або декілька разів на тиждень потрібно начисто вимивати і дезінфікувати годівницю – так у ній не будуть накопичуватися шкідливі бактерії і мікроорганізми.
 • Слідкуйте за тим, щоб у голубник не проникали щурі та інші гризуни: очищайте годівниці від корму після подачі їжі. Тварини можуть занести інфекцію і заразити птахів.
 • В одному голубнику не варто утримувати більше двадцяти особин. Якщо їх більше, розділіть приміщення на секції.
 • Стіни з півночі і сходу варто ізолювати від протягу – для цього використовують фанеру.
 • Регулярно потрібно проводити дезінфекцію голубників спеціальними розчинами.

Порада №4: народження пташенят і догляд за ними

У перші дні життя пташенят годують батьки попередньо обробленою їжею зі свого дзьоба. Як тільки пернаті будуть готові до самостійного вигодовування, необхідно забезпечити їм постійний і стабільний раціон харчування. Годувати птахів потрібно два рази на день. Постійно змінюйте воду в годівницях та слідкуйте, щоб до них завжди був доступ.

Анастасія РАЗУМЄЙ


Нагадуємо: У Ружинському районі врятували з криги вісім лебедів

 • 5
  Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Як розводять голубів: поради для початківців"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*