1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Як відрізнити фейки у соціальних мережах

Як відрізнити фейки у соціальних мережах

Зараз соціальні мережі наповнені різноманітним контентом. Від розважальних відеороликів та цікавих фотографій до навчальних статей та новин усього світу. В такій кількості інформації дуже легко загубитися, так само легко не помітити фейкові новини, що подаються під виглядом фактів. Саме для цього й існують правила цифрової грамотності у соціальних мережах.

Підходячи до цього питання, варто розуміти, що публікувати щось у соціальних мережах мають можливість фактично всі. Саме тому дуже часто можна побачити особисті переконання авторів, які видаються за експерту думку. Ще дуже часто в соціальних мережах просто поширюють маніпуляції та пропаганду та, на жаль, чимало людей потрапляють на цей гачок. Щоправда цього можна уникнути, якщо озброїтися правилами грамотного сортування інформації у соціальних застосунках.

Перш за все варто детально перевіряти джерела. Якщо це авторитетне та впізнаване джерело, то скоріше за все цій інформації можна довіритися. Однак, якщо інформація поширена невідомим користувачем, з сумнівною репутацією або взагалі з порожньою сторінкою, то варто добре задуматись чи є сенс вірити без додаткової перевірки. Краще за все знайти схожі дані в інших авторитетних джерелах, якщо все-таки такі публікації присутні, то порівняйте їх між собою.

Особливо варто перевіряти дуже емоційно забарвлені повідомлення або ж надто сенсаційні новини, адже саме на такому найчастіше маніпулюють та дезінформують в соціальних мережах. З цього й випливає друга порада. Дуже часто женучись за сенсаційністю автори фейків втрачають звʼязок з реальністю, їх факти можуть суперечити одне одному або ж взагалі здоровому глузду. Тут варто просто уважно прочитати текст, звернути увагу на дату, місце події. Якщо більшість важливих даних відсутня, то це вже має викликати сумніви. Важливо знайти всі ці неточності. Вони й вкажуть на фейк.

Якщо говорити про перевірку зображень, то існує чимало сервісів для перевірки їх достовірності. Наприклад, Google Reverse Image Search. Цей застосунок покаже, де зображення було опубліковано раніше, чого стосувалося. Для цього достатньо завантажити зображення або посилання на нього. Також є додаток TinEye, який також може допомогли дослідити достовірність зображення.

Для перевірки відео можна застосовувати InVID Verification Plugin, це розширення для браузера, яке допомагає виявляти маніпуляції з фото та відео. Однак, часто просто достатньо уважно переглянути зображення. Не завжди розповсюджувачі фейків приділяють достатньо уваги чи, особливо, коштів, щоб зробити якісний монтаж чи фотошоп.

Найголовніше правило – це піддавайте усе сумнівам. Адже краще сто разів перевірити, ніж бути обманутим. У сучасному світі наповненому інформацією навичка відрізняти правду від брехні є дуже важливою. Звичайно, зʼявляються нові способи маніпуляцій чи брехні, але це не страшно для людей з критичним мисленням.

Таїсія Виноградова

Головні smm-тренди Instagramу 2024 році

Будьте першим, хто прокоментував "Як відрізнити фейки у соціальних мережах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*