Які бувають тактичні рюкзаки та як їх правильно вибирати? Р

У статті розказано про основні види та особливості тактичних рюкзаків, а також зібрано рекомендації з їх вибору.

Ми настільки звикли до комфортних умов життя, що навіть поза межами цивілізації намагаємося облаштувати все максимально зручно. Тактичні рюкзаки– предмет першої необхідності для туристів, спортсменів і військових. Тож пропонуємо більш детально ознайомитися з цим функціональним девайсом.

Тактичний рюкзак. Що це таке?

Традиційно, рюкзак захисного кольору може вважатися тактичним. Під терміном “тактичний рюкзак”, як правило, розуміють будь який аксесуар, призначений для транспортування амуніції та інших речей військових. А в умовах виконання бойових завдань до цього девайсу вимоги значно підвищуються. Він має вберегти речі при будь яких погодних умовах, крім того йому не мають завдавати шкоди ні сніг, ні спека, ні дощ. Тож такі рюкзаки, як правило, виготовляють зі зносостійких матеріалів  – дуже міцних і таких, що не промокають. Вони можуть бути як жорсткими, так і м’якими, а можуть поєднувати в собі обидві якості. Колір матеріалу обирається захисний – олива, сірий, камуфляж, тощо.

Усі сучасні рюкзаки обладнані системою Molle. Це додаткове кріплення для безлічі необхідних речей, які неможливо чи не доцільно вкласти в середину рюкзака. Натомість підсумок, чи аптечку, чи боєприпас, чи будь що інше, необхідне для конкретних умов, можна надійно та зручно закріпити поверх рюкзака завдяки кріпильній системі.

Варто зауважити, що для міських умов тактичний рюкзак – не найзручніший аксесуар. Занадто жорсткий та важкий, місткий, з анатомічною спинкою, він зручно кріпиться і краще підходить для походів за межами міста.

Різновиди тактичних рюкзаків

Обираючи тактичний рюкзак потрібно чітко розуміти необхідний об’єм речей та які завдання він має виконувати:

  • рейдові рюкзаки – жорсткі та максимально великі. В такому рюкзаці можна переносити суттєві запаси необхідного на досить далекі відстані. Для зручності при тривалому носінні рюкзак додатково кріпиться на поясі;
  • патрульні рюкзаки – відносно невеликі, приблизний об’єм 40 літрів. Там зручно переносити невеликий запас продуктів, гідросистему та патрони. Для зручності його можна затягнути на поясі м’якими пристроями, які при необхідності прикріпити до  рюкзака.
  • штурмовий або триденний рюкзак – компактний. Як правило використовується в тандемі з бронежилетом. Додаткові лямки на ньому дозволяють прикріпити спальний мішок або намет.

Серед перелічених рюкзаків найпоширенішим та максимально універсальним вважається патрульний. Але варто розуміти, що кожен з різновидів рюкзаків має своє специфічне призначення, для якого слугує найкраще.

Обираємо тактичний рюкзак

Якщо вже є чітке розуміння по типу рюкзака, наступним кроком буде оцінка якості матеріалу, з якого його виготовили. Тож тут варто скористатися порадами експертів:

нейлон міцністю 1000 ден визнаний корм=истувачами найкращим матеріалом. Він дуже зносостійкий, не боїться вологи, стійкий до забруднень;

ідеальний варіант – дроти та застібки, виготовлені з парашутних строп. Ніхто не почує, як ви в повній тиші застібати блискавку;

системи YKK – найкращий варіант для застібок. Витримують будь яке навантаження;

фурнитура UTX-Duraflex – зручна та безшумна, що робить її найпоширенішою маркою, яка використовується в переважній більшості рюкзаків, 

шви рюкзака – показник якості. Не має значення, наскільки дорогий та якісний матеріал, якщо шви зроблені не рівно та не наскрізь. Зверніть увагу на місця, де буде найбільше навантаження. Там обов’язково мають бути додаткові прошивки, заклепки, тощо;

шви обов’язково мають бути прошиті стрічкою зсередини, нитки використані нейлонові, якісно оброблені і жодних стирчащих обрізків не має бути ніде.

Тактичний рюкзак – річ, на якій жодним чином не варто економити. Бажання заощадити може обернутися безліччю неприємностей в умовах, де вибору просто не буде. То ж варто орієнтуватися не на вартість, а на гарно зарекомендований, перевірений часом та користувачами бренд

За матеріалами сайтуZakupka.com

Будьте першим, хто прокоментував "Які бувають тактичні рюкзаки та як їх правильно вибирати?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*