Європа розігрівається, як казан у пеклі: прогнозують до +47С

На континент насунулися нові маси гарячого повітря з Африки, через що температура невпинно зростає. У Швеції через аномальну спеку почали швидко танути льодовики на найвищій гірській вершині у північній частині країни. В Україні протягом тижня показники термометра також можуть побити температурні рекорди…

За прогнозами синоптиків, Іспанію та Португалію найближчими днями накриє спека до +47С. І це ще обережні прогнози. Нинішній європейський рекорд високої температури зафіксовано в Афінах 1977 року: +48С.

Стосовно України та власне Житомира, то попередній синоптичний прогноз на найближчі 7 днів коливається у межах близько +30С. Дощі під знаком запитання. Але не виключено, що в окремі дні температура може піднятися до позначки +35С та більше. Рекордна “плюсова” температура у Житомирі була зафіксована 30 липня 1936 року. Тоді термометр показав +38,1С.

А абсолютний рекорд в Україні зафіксували у Луганську 12 серпня 2010 року: +42,0С. До речі, Луганську належить і абсолютний “мінусовий” рекорд -41,9С. За дивним збігом, його фіксували двічі в один день, але в різні роки: 8 січня 1900 р. та 8 січня 1935 р.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Пекло чи Потоп?

Нинішній рік унікальний тим, що усього забагато: і тепла, і води. Проблема минулого літа – сильна засуха –  цього року обернулася на 180 градусів у вигляді нечуваних досі опадів. Майже весь липень Україну заливали дощі. В деяких регіонах країни за декілька годин випадала місячна норма опадів. Водовідводи та каналізаційні стоки не справлялись з таким навантаженням.

Щодо сільського господарства: ситуація є сприятливою для одних культур, але вкрай негативно впливає на культивацію інших. Фрукти, що зараз достигають, набирають забагато води і в результаті можуть втратити насичений смак та солодкість.

Макс СЕМ

Читайте також:

Ефективні поради: як перенести літню спеку

Травневе пекло: у Києві і Житомирі температура побила рекорд 1934 року

 

 

Будьте першим, хто прокоментував "Європа розігрівається, як казан у пеклі: прогнозують до +47С"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*