З 1 січня 2024 року у Житомирі діятиме нова грошова оцінка земель

На найближчій сесії Житомирської міської ради планують розглянути рішення про нову грошову оцінку земель громади у 2024 році. Цим рішення пропонується затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно правил, нормативна грошова оцінка має проводитись мінімум раз на 5-7 років. Останній раз у Житомирі її змінювали у 2012 році. Враховуючи пандемію та початок війни, аби втримати місцевий бізнес на плаву, нову «нормативку» не впроваджували. Вона вже розроблена, але в мерії вирішили, що застосовувати її почнуть вже у 2024 році.

Після затвердження нормаьтивну грошову оцінку внесуть до ДЗК, аби власники та користувачі землі змогли розрахувати ціну ділянки автоматично. Окрім того, спрощено процедуру розрахунку орендної плати до двох кроків: отримання витягу та подачі його до органу місцевого самоврядування.

Що стосується земельного податку на території міста, то, за інформацією Житомирської міської ради, громадянам та юрособам заплановане надання пільги по його сплаті зу розмірі 30% з 1 січня по 31 грудня 2024 року та у розмірі 20% у 2025 році. При цьому орендарям планують встановити плату за землю у розмірі 70% наступного року та 80% у 2025-му від суми, визначеної та розрахованої відповідно до рішення.

Нагадаємо також, що на Житомирщині СБУ викрила чорних «оцінювачів».

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 січня 2024 року у Житомирі діятиме нова грошова оцінка земель"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*