З 1 травня в Україні підприємства тепло-, водопостачання та водовідведення застосовуватимуть нову методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг. Згідно з цією методикою, власники усіх квартир зобов’язані платити за весь обсяг води, яку спожив їхній будинок.
Відповідно до положень ст. 10 Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» у багатоквартирному будинку, де одні квартири обладнані квартирними засобами обліку, а інші — ні, споживачі, які не мають індивідуальних лічильників, оплачують послуги згідно із показниками загальнобудинкових лічильників та пропорційно до кількості осіб, які користуються послугами водопостачання. При цьому не враховуватимуться сумарні витрати води, спожиті користувачами, які передали показники, а також витрати води юридичними особами та ФОПами, які є власниками чи орендарями приміщень у цьому будинку.
При цьому у будинках, де усі квартири оснащені лічильниками, різниця між водою, яка надійшла в будинок, та водою, обрахованою квартирними лічильниками, якщо така буде, розподілятиметься між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.
Законом передбачено, що власники квартир повинні заплатити за увесь обсяг води, який надійшов до їхнього будинку. Часто показники загальнобудинкового лічильника не дорівнюють сумі усіх лічильників, які встановлено у будинку. Цьому є декілька причин. Деякі недобросовісні споживачі аби зменшити власні витрати за комунальні послуги користуються спеціальними магнітами, які встановлюють на квартирних лічильниках. Окрім того фізичні, а найчастіше юридичні особи, які потребують значних обсягів води, користуються способом крадіжки води шляхом самовільної врізки у будинкову мережу водопостачання.
Аварії та витоки у внутрішньобудинковій мережі водопостачання раніше по суті були проблемою місцевих водоканалів, які не можуть не обліковувати послуги, які надходять до будинку споживачів, адже вони витрачають ресурси на їх виробництво. До прикладу, КП «Житомирводоканал» щодня для надання послуг водопостачання та водовідведення витрачає електроенергію на суму 237 000 грн. І хоча Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що мешканці багатоквартирного будинку повинні дбати про спільне майно, яке є їхньою спільною власністю, забезпечувати його утримання та технічне обслуговування, на ділі це часто не так. Згідно нової методики розподілу обсягу спожитих комунальних послуг за втрати води та тепла внаслідок пошкодження внутрішньобудинкових мереж сплачуватимуть саме мешканці багатоквартирного будинку.
Нова методика розрахунку використаної води та тепла почне діяти після ухвалених Кабінетом Міністрів правил надання житлово-комунальних послуг. Затвердити її планують не раніше квітня.
Будьте першим, хто прокоментував "З 1 травня житомиряни сплачуватимуть за тепло та воду по-новому"