З наступного року житомиряни зможуть проходити безкоштовну діагностику у місцевих медзакладах

У Житомирі планують реалізувати програму безкоштовної діагностики для пацієнтів медичних установ. Для цього вже розпочали автономізацію закладів. Тепер кожен медичний центр повинен стати комунальним некомерційним підприємством та надавати згадані послуги.

Про це Times.Zt розповіла начальниця управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

За її словами, з 1 липня 2019 року планують підписати договір з НСЗУ та отримувати кошти за консультації у вузьких спеціалістів.

Також вона повідомила, що у Житомирі працює єдиний центр, який налічує 21 амбулаторію та 190 лікарів. А з початку реалізації медичної реформи житомиряни підписали 177 тисяч декларацій з лікарями первинної ланки.

«Практично 98 відсотків лікарів-педіатрів підписали декларації зі своїми пацієнтами. Дійсно, хороший показник, адже це більше 48 тисяч дитячого населення. Хочу сказати, що близько 50 лікарів вже набрали максимальну кількість пацієнтів: для педіатрів – 900 пацієнтів, для сімейних лікарів – 1800», – розповіла Марія Місюрова.

Крім того, завдяки реформі зросла й зарплатня лікарів первинної ланки.

«Ми підписали договір і отримуємо зараз кошти від Національної служби здоров’я України. Це дало можливість підвищити заробітну плату лікарям, медичним сестрам та реєстраторам, а також оновити матеріально-технічну базу. Що стосується первинної ланки, то ці зміни успішно впроваджені», – повідомила Марія Місюрова.

За словами чиновниці, кожен житомирянин, який ще не підписав декларацію із лікарем, має можливість це зробити на сайті likar.center. Для цього необхідно заповнити заяву в електронному вигляді чи безпосередньо в реєстратурі. Також це можна зробити у телефонному режимі.

Варто зазначити, що сімейні лікарі, які вже набрали максимальну кількість пацієнтів, на жаль, не зможуть укласти додаткові договори навіть якщо житомиряни захочуть потрапити до такого лікаря.

Анастасія РАЗУМЄЙ

Будьте першим, хто прокоментував "З наступного року житомиряни зможуть проходити безкоштовну діагностику у місцевих медзакладах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*