За керування автомобілем в нетверезому стані українців планують ув’язнювати

3c1794db 8042 4b1b bdd4 372e038fe938 777x437 - За керування автомобілем в нетверезому стані українців планують ув’язнювати

Сьогодні, 13 липня, президент України Володимир Зеленський ініціював скликання  другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України одразу після закінчення першого. Планують розглянути питання збільшення відповідальності за керування автомобілем в нетверезому вигляді, зокрема карати повторне порушення правил дорожнього руху адміністративним ув’язненням, до прикладу, на 10 діб.

“Історія була такою – приблизно 5 років тому востаннє підняли розмір штрафу за водіння в нетверезому стані до 10 200 грн, і тоді здавалось, що цього вистачить. Але, як ви розумієте, 115 тис людей, які минулого року сіли за кермо п’яними – це тільки ті, кого спіймали. Це означає, що мільйони людей дозволяють собі сісти за кермо нетверезими. Тому ми підтримуємо президента в тому, що тільки адміністративний арешт за повторне водіння в нетверезому стані може вплинути на те, щоб люди перестали сідати за кермо п’яними. Люди, які заробляють багато, думають: “сяду за кермо нетверезим, а може пронесе, ні – то заплачу штраф 10 200 грн, а якщо заберуть права – буду їздити без них” – анонсував заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко під час прямого ефіру у YouTube.

Screenshot 3 6 300x223 - За керування автомобілем в нетверезому стані українців планують ув’язнювати

Він також зазначив, що на сьогоднішньому засіданні розглянуть питання про збільшення розміру штрафу за керування автомобілем без водійського посвідчення – штраф може скласти 10 200 грн.

Відповідне розпорядження про розгляд змін до проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху (реєстр. № 2695) під час першого засідання підписав голова ВРУ Дмитро Разумков.

Нагадуємо, що за керування автомобілем без водійського посвідчення розмір штрафу зараз складає 510 грн. 

“Кримінальна відповідальність, яка була передбачена Законом про кримінальні проступки, передбачала лише штраф розміром від 17 тис грн до 33 тис грн. Якщо ж буде прийнятий закон, який сьогодні запропонував президент, то за повторну п’янку за кермом – 10 днів утримання під вартою в незалежності від матеріального статусу.  Можливо й депутати приймуть поправку за третє керування авто п’яним – обмеження свободи терміном на кілька років”, – розповів Геращенко.


Будьте першим, хто прокоментував "За керування автомобілем в нетверезому стані українців планують ув’язнювати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*