За останній рік правоохоронці розшукали на Житомирщині понад півтисячі зниклих безвісти дітей

За останній рік правоохоронці розшукали на Житомирщині понад півтисячі зниклих безвісти дітей

З початку року до правоохоронців Житомирщини надійшло 542 повідомлення про залишення дітьми місця проживання або навчання. У 515 випадках місцезнаходження зниклих дітей було встановлено у перші ж години після звернення (до 1 доби).

Найчастіше з дому йшли підлітки, а причинами таких вчинків ставало непорозуміння з родинами або однолітками, бажання розважитися та отримати нові враження. Подекуди діти йшли мандрувати, піддавшись вмовлянням друзів, так би мовити, гуртом.

Під час розшуку правоохоронці передусім перевіряють розважальні заклади, ігрові майданчики, торговельні центри. Саме там найчастіше перебувають неповнолітні, за розвагами забуваючи вчасно повернутися додому.

Іноді під час розваг діти втрачають відчуття часу та вчасно не повертаються додому. Зазвичай їх швидко знаходять батьки або поліція. А подекуди доводиться розгортати масштабні пошуки із залученням значних ресурсів.

Наприклад, влітку у Черняхівській громаді батьки забили тривогу, коли 7-річна донька не повернулася увечері додому. Після марних самостійних пошуків упродовж ночі, вони звернулися до поліції. До розшуків дитини був залучений увесь особовий склад місцевого відділу поліцейської діяльності, кінологи, ювенальні поліцейські ГУНП та інші придані сили. Була версія, що дівчинка стала жертвою злочинця. Однак згодом виявилося, що увесь цей час вона знаходилася у господарському приміщенні неподалік, де заховалася, побоюючись покарання через пізнє повернення додому.

“Інколи підлітки залишаються на ночівлю у своїх друзів. Дорослим вони повідомляють, що батьки дозволили їм такі гостини. Саме тоді необхідно перевірити це та повідомити рідним юного гостя, що він знаходиться у них. Такі прості дії дозволяють уникнути багатьох неприємних моментів,”

– зазначає очільниця ювенальної превенції УПД ГУНП області Наталія Гончарук. –

У кожному з випадків залишення дитиною домівки ювенальні поліцейські працюють з родиною, шукають шляхи вирішення непорозумінь, за необхідності – залучають соціальні служби.

Будьте першим, хто прокоментував "За останній рік правоохоронці розшукали на Житомирщині понад півтисячі зниклих безвісти дітей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*