За відсутність covid-сертифікату або “свіжого” тесту штрафуватимуть не перевізників, а пасажирів, – МОЗ

Під час поїздок у пасажирських автобусах між регіонами українців штрафуватимуть за відсутність необхідного ковід-документу. Відтепер пасажири зобов`язані мати при собі сертифікат про щеплення або негативний тест на COVID-19.

Вказану інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

«Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня. Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правили як і регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї. Водночас, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх. Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень», – зазначається в тексті повідомлення.

Нагадаємо,що через стрімкий приріст хворих на COVID Житомирщину зобов`язали посилити карантинні обмеження

Будьте першим, хто прокоментував "За відсутність covid-сертифікату або “свіжого” тесту штрафуватимуть не перевізників, а пасажирів, – МОЗ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*