Задля збереження історичної спадщини суд зобов’язав селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план смт Миропіль

Задля збереження історичної спадщини суд зобов'язав селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план смт Миропіль

Суд зобов’язав Миропільську селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план смт Миропіль. Про це повідомила прес-служба Житомирської обласної прокуратури.

“За позовом Чуднівської окружної прокуратури визнано протиправною бездіяльність виконкому Миропільської селищної ради та зобов’язано його вжити заходів для розроблення і затвердження історико-архітектурного опорного плану історично населеного місця – смт Миропіль,”

– йдеться у повідомленні.

Мова йде про древнє поселення Миропіль Житомирського району, в околицях якого археологи свого часу виявили пам’ятки V-VIII ст. – городище і кургани. З метою збереження культурної спадщини, Постановою Кабміну України у 2001 р його було внесено до Списку історичних населених місць України.

Згідно законодавства, такі населені пункти повинні мати історико-архітектурний опорний план з визначенням історичного ареалу. Однак орган місцевого самоврядування і досі не забезпечив розробку плану.

Відтак оскільки виникла загроза самовільної забудови історичної місцевості, яка може призвести до руйнування цінних пам’яток, прокурори звернулися до суду.

Відомо також, що прокурори також заявили аналогічні позови щодо розроблення і затвердження історико-архітектурних опорних планів для міст Радомишля, Коростишева, Овруча та смт Любара. Наразі справи розглядає суд.

Нагадаємо також, що на Житомирщині прокуратура добилася повернення громаді сільгоспугідь вартістю понад 4,6 млн грн.

Будьте першим, хто прокоментував "Задля збереження історичної спадщини суд зобов’язав селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план смт Миропіль"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*