Захисникам – знижка: житомирянин Богдан Патлай повернувся до Житомира і продовжує робити масажі (ФОТО)

Богдан Патлай народився та виріс у Житомирі. Тут закінчив гуманітарну гімназію №1, займався у ДЮСШ греко-римською боротьбою.

В 2017-му поїхав у столицю здобувати освіту, де у подальшому працевлаштувався за фахом. З початку повномасштабної війни повернувся у рідне місто, займався волонтерськими справами – укріплював блокпости, разом з товаришами доставляли туди необхідні речі, розвантажував гуманітарну допомогу з Данії, фінансово підтримував місцеві та всеукраїнські волонтерські ініціативи, тощо. Наразі ж відновлює професійну діяльність. Він – майстер ручного масажу та фізичний реабілітолог. Серед його клієнтів у Житомирі – багато військовослужбовців, для яких передбачені знижки.

“Я неодноразово їздив до воїнів додому та прибирав наслідки тривалого носіння бронежилетів і зажими від лежання в холодних окопах. З військовими маю окремі домовленості щодо оплати та індивідуальні знижки, – говорить 22-річний Богдан Патлай. – Все це обговорюємо в процесі, коли визначаємо і усуваємо проблему. Якоїсь окремої програми роботи саме з представниками ЗСУ немає, відштовхуюсь саме від локалізації проблеми”.

Патлай наголошує, що попри війну в країні, дбати про своє здоров’я мають усі, а не лише армійці, аби завчасно діагностувати й усунути біль та дискомфорт в певних ділянках тіла, щоб вони не прогресували.

За його словами, під впливом масажу підвищується еластичність м’язових волокон, їхня скорочувальна функція, сповільнюється м’язова атрофія, а також зменшується вже розвинена гіпотрофія. Масаж сприяє підвищенню працездатності м’язів, при цьому прискорюється відновлення працездатності після посиленого фізичного навантаження.

Показаннями до масажу є болі в спині, попереку, шиї, головні болі, остеохондроз, удари, розтягування м’язів, сухожиль і зв’язок, переломи на всіх стадіях загоєння, функціональні розлади після перелому і вивиху. Протипоказання – злоякісні пухлини, хвороби крові, психічні розлади з пошкодженням психіки, аневризма серця або периферичних судин і аорти, цинга, туберкульоз в активній формі, гангрена, СНІД, тромбоз судин, запальний процес кісткового мозку, венеричні хвороби.

“Загалом, оптимальний курс будь-якого масажу – 7 процедур. Я раджу 10 сеансів для закріплення, адже часто пропрацьовуючи одну проблему, можна знайти іншу, – пояснює Богдан. – Тривалість сеансу – здебільшого година. Перед масажем клієнту потрібно бути в гарному настрої та готовим розповісти детально про свої проблеми для їх подальшого якісного вирішення”.

Житомирянин ділиться, що навчався у Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова на кафедрі фізичного виховання, спорту та здоров’я, спеціальність “Фізичний терапевт, ерготерапевт”, а після магістратури ще й “Вчитель фізичної культури”. Прагнув стати тренером, але напередодні вступу від батьків дізнався про професію фізичний реабілітолог, де стан людини покращують за допомогою фізичних вправ.

“Навчання було досить цікавим, дисципліни вели фахові викладачі . Опанував спеціальність фізичної терапії та ерготерапії, що дало змогу працювати масажистом і професійно орієнтуватися в проблемах, які можуть бути в організмі людини та знаходити шляхи для їх вирішення за допомогою масажів, – каже Патлай. – Саме масажем зацікавився на І курсі, а вже на ІІ був такий предмет. Паралельно додатково у Києві пройшов курси з апаратного масажу lpg в «Спортмедімпорті», а ще курси з дитячого масажу в організації «Партнер+», курс анатомії, класичного масажу, антицелюлітного, дитячого, ароматерапевтичного, лікувального та медового в Академії масажу. Перший масаж робив рідним і зрозумів, що мені до вподоби така справа і треба розвиватися в цьому напрямку. У подальшому отримав пропозицію працювати в салоні lpg-масажу, де я мав змогу проводити як апаратні, так і ручні масажі. Там працював аж до війни та повернення в Житомир. У вихідні робив масажі з виїздом додому. Клієнти були дуже різні – за віком, професіями. Наразі хочу бути корисним у Житомирі.

Маю намір залишатися тут на тривалий час, якщо мої навички будуть затребувані. Не хочу втратити набуті мною знання і досвід за майже три попередні роки роботи у Києві, прагну розвиватися далі в цій сфері, тобто допомагати людям вирішувати питання пов’язані зі здоров‘ям та естетикою тіла”.

Юлія Демусь

Житомирянки у Німеччині проводять майстер-класи зі створення бізі-іграшок для українок з дітьми (ФОТО)

Меблі та годинники: житомирянин Микола Кафтанюк створює вражаючі вироби із дерева та епоксидної смоли (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Захисникам – знижка: житомирянин Богдан Патлай повернувся до Житомира і продовжує робити масажі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*