Залужний: Придатність чи непридатність до військової служби визначає ВЛК, а не група інвалідності

Залужний: Придатність чи непридатність до військової служби визначає ВЛК, а не група інвалідності

Вчора Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради новий законопроєкт щодо мобілізації українців. Згідно нього, поняття “обмежено придатний” повністю вилучать з переліку висновків ВЛК. Окрім того, новий законопроєкт скасовує відстрочку від мобілізації для осіб з 3-ю групою інвалідності.

Згодом у мережі з`явився скан листа Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, де він вимагає також скасування відстрочки і для військовозобов`язаних з 2-ю групою інвалідності.

Реакція суспільства не змусила себе довго чекати: обурені такими нововведеннями як цивільні українці, так і військові. І не дивно, адже на фронті потрібна підтримка, а не обуза.

В результаті на хейт відреагував і сам Залужний.

“У новому законопроєкті запропоновано, щоб залишилися два поняття – придатність чи непридатність до військової служби, й позбутися такого поняття як “обмежено придатний”. Коли ми це визначимо, тоді ми зрозуміємо, чи є сенс далі оперувати поняттями “інвалід другої/третьої групи”. Ми з повагою ставимося  до людей, які є цивільними, і ми хочемо, щоб військо поповнювали люди, які можуть фізично воювати“,

– пояснив такі ініціативи Головнокомандувач.

Щоправда заяви Залужного обурення не зменшили, адже від початку війни статус “непридатний” отримували від ВЛК переважно за хабарі, а дійсно хворі отримували “обмежену придатність”, або й взагалі опинялися на фронті. Навідники з катарактою, гіпертоніки після інфарктів та хворі на туберкульоз від початку війни зустрічалися мало не у кожній роті. І більшість з них пішли туди не за власним бажанням, а через зловживання ВЛК. І реального реформування цих ВЛК так і не відбулося. Навпаки, перевірки військовозобов`язаних скоротили у терміні до 4 днів, що, за умови наявності реальної хвороби, зробити не можливо.

Будьте першим, хто прокоментував "Залужний: Придатність чи непридатність до військової служби визначає ВЛК, а не група інвалідності"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*