“Ще на початку року ми й подумати не могли, що будемо цим займатися, але потреба є, тому працюємо” – говорить Володимир Вєрюгін з ГО “Волонтери Полісся”. Ця організація офіційно була зареєстрована у 2016-му, а з початку повномасштабного вторгнення зібрали нову команду і продовжують допомагати військовим.
Зокрема, було придбано і передано 24 автомобілі, які разом з іншими волонтерами завантажили необхідними на фронті речами та доправили на передову. За плечима волонтерів більше 80 таких поїздок.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-31-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-31-5-1024x768.jpg)
Наразі збирають кошти на придбання деталей для виробництва FVP-дронів. Вже зробили чотири таких і їх розвідники успішно випробували в бойових умовах, але мають запити від інших військових, тому планують налагодити процес виробництва.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-31-4-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-31-3-1024x718.jpg)
“Один із наших хлопців пройшов відповідне навчання. Отримані знання і навики ми застосовуємо на практиці. Саме така модель FVP-дронів на фронті є вже більше пів року. Військові добре відгукуються, тому є сенс робити такі й надалі. Основне питання на зараз – кошти, за які можна буде купувати деталі. Сам дрон – це розхідний матеріал, до нього ще йдуть пульт та окуляри, які можна використати кілька разів. Закладаємо на один комплект 18 тисяч гривень, це вже з урахуванням всіх елементів, зважаючи на можливі коливання у ціні, – продовжує Вєрюгін.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-33-1024x985.jpg)
– Моделюванням ми займаємося вже місяців вісім. Якось, під час чергової поїздки хлопці сказали, що їм треба хвостовики. На іншій позиції ми такі знайшли і відвезли попереднім, а коли повернулися додому, то почали думати, як посприяти з цим надалі. Зараз у нас кілька 3-D принтерів, процес друку налагоджено і хотілося, щоб з FVP-дронами все так само вийшло. Ця історія більш затратна, тому ми оголосити збір коштів.
По-суті, це перший такий збір, бо до цього вдавалося робити все власними силами. У нас прекрасна команда, я пишаюся кожним і розумію, що усі результати тільки завдяки їм. Маємо надійних друзів, партнерів, що допомагають і підтримують усі ініціативи, направлені на допомогу ЗСУ. Був час, коли робили картини і продавали під час аукціонів за кордоном, так збирали гроші. Всяке було, але війна триває, доводиться щось постійно вигадувати, аби активізувати людей в тилу. У нас нема конкретної цифри, скільки хочемо зібрати на FVP-дрони, але чим більше, тим краще. Таким чином хочемо помститися за кожного загиблого на війні земляка – жителя громади”.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-31-2-1024x896.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-30-1024x768.jpg)
Волонтер додає, що нинішня війна – війна дронів та артилерії. Питання щодо виробництва дронів та безпосередньо фінансування має вирішуватися системно на рівні місцевих органів влади, які мають всіляко сприяти та заохочувати людей до виготовлення таких пристроїв.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-30-3-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-30-2-1024x768.jpg)
Реквізити для допомоги – 5375 4112 1063 1458 або посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/78LZLHP6tW
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-29-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-28-1024x769.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-28-3-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-26_15-56-28-2-1024x765.jpg)
Юлія Демусь
Час для гарних справ: в Житомирі розшукують “Таємних Миколаїв” для підтримки наших захисників (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Волонтери Полісся» запустили збір коштів на деталі для FVP-дронів (ФОТО)"