Вже більше 10 років туристи з усієї країни та світу їдуть на Житомирщину, аби побувати в унікальному Замку «Радомисль». Заклад працював постійно, з перервами через карантинні обмеження. З початку повномасштабної війни були змушені майже на 7 місяців припинити роботу, але наразі стало відомо, що з 17 вересня у замку чекають на відвідувачів.
Замок запрошує на екскурсію кожну суботу і неділю.
Режим роботи – з 10 до 17 години. Протягом цього періоду заплановано проведення чотирьох екскурсій: о 10,12,14,16 годині.
Бажаючі прогулятися замком і територією навколо нього, оглянути виставкові зали, можуть завітати, придбати квитки.
Вартість квитків залишається незмінною – довоєнною. Зокрема, для дорослих вхід коштує 150 гривень, дитячий – для дітей шкільного віку – 70 гривень. Для військовослужбовців вхідний квиток – безкоштовно.
Окремо надається можливість проведення фотосесій у замку, ландшафтному парку, біля природніх водоспадів, тощо.
За цих питань можна дзвонити 0688670250
У «Радомислі» функціонує готель, у вартість номера входить сніданок. Наразі ресторан не працює, тож обіди і вечері не пропонуються.
На час «Повітряних тривог» відвідувачам запропонують пройти у «Трапезну», яка розташована в нижній частині Замку. Товщина стін там до півтора метра і вікна- бійниці. Таким чином приміщення слугуватиме безпечним укриттям, зважаючи на реалії сьогодення.
Загалом власникам вдалося відновити у замку інтер’єри XVIІ століття, а сама споруда вражає тим, що збудована без рукотворного фундаменту і розташована на скелі, оточеній водою, яка занурюється вглиб землі на кілометри.
Нагадаємо, що у замку «Радомисль» розташовується єдиний в країні Музей домашньої ікони та старожитностей «Душа України», де зібрані тисячі експонатів різних періодів з усіх регіонів – ікони народних і професійних іконописців, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі. Також демонструють оригінальні старовинні фотографії, колекцію прасок, предмети старовини, дерев’яні скульптури, антикварні люстри, картини та меблі. Все це було зібрано родиною Богомолець і врятовано від знищення, вивезення за кордон, проведено реставраційні роботи і представлено на огляд.
Всередині Замку розташований готель. Налічує 10 кімнат. Гості готелю можуть піднятися гвинтовими сходами на Замкову Вежу, де знаходиться великий Замковий Дзвін. Це найвища точка будівлі. У парку є колекція скульптур 17-18 століття та єдиний у світі монумент, що пливе по річці, вагою понад чотири тонни – пам’ятник Єлисею Плетенецькому, архімандриту Києво-Печерської лаври, засновнику Радомишльської папірні з виготовлення паперу для потреб релігійного православного книгодрукування, на місці якої й збудували замок.
За словами директора ТОВ «Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» Оксани Кіптяк, з нагоди повернення до роботи оновили експозицію Музею українських домашніх ікон та старожитностей «Душа Украіни”.
«Оновлені деякі зали. Будемо вперше показувати колекцію гуцульських скринь, колекцію старовинних меблів аристократичної України. Раніше ці експонати знаходилися в сховищах і проходили реставрацію ще до війни і тільки тепер маємо можливість представити їх, – пояснює Оксана Кіптяк. – Намагаємося робити все, аби у замку було цікаво і тим, хто завітав до нас вперше, і тим, хто вже в черговий раз приїздить відпочити і почерпнути ще якусь нову та пізнавальну інформацію. Не зважаючи на складні часи для всіх, ми намагатимемось працювати, щоб пришвидшувати нашу перемогу. Будемо повертатися у робочий ритм, сплачувати податки, підтримувати економіку країни. Нещодавно ми організували і провели за підтримки посольства благодійну виставку для українців, які знаходяться у Литві. Возили туди наші ікони. Частину коштів від продажу квитків передамо на допомогу ЗСУ».
До слова, у попередні роки постійне зростання кількості відвідувачів зробили замок «Радомисль» ключовим туристичним об’єктом і допомогли вивести регіон на 4-те місце в Україні за числом внутрішніх туристів.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Замок-Музей у Радомишлі знову відкритий для відвідувачів (ФОТО)"