«Мамо, я убитий в Ірпені» Пісню на слова житомирянина Василя Головецького заспіває хор ім. Г. Верьовки (ВІДЕО)

У липні цього року в Житомирі вийшла друком збірка поезій Заслуженого журналіста України, поета Василя Головецького «Мамо, я убитий в Ірпені!». Туди увійшло більше 160 віршів, написаних автором протягом перших 97 днів повномасштабної війни.

Один із них – «Мамо, я убитий в Ірпені» і дав назву збірці. Цей вірш Василь Головецький написав у березні, опублікував на своїй сторінці в соцмережі, а Заслужений артист України, Почесний амбасадор Житомирщини, режисер Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги Петро Авраменко відзняв відеороботу, декламуючи його. Завдяки цьому, допис та ролик активно поширювали користувачі мереж, зібравши більше двох мільйонів переглядів, лайки, репости і відгуки про пронизливий зміст і сенс рядків.

Зокрема, поет звертається до мами від імені загиблого в Ірпені захисника, вибачається за те, що не зможе приїхати, не встиг допомогти посадити картоплю, познайомити з коханою дівчиною та подарувати онуків.

«Увірвавшись в Україну 24 лютого, ворог розтоптав мою душу. Він розкидав по всьому світу мою родину, дітей та онуків, сплюндрував моє щастя. Приніс небачені страждання і руйнування моєму народові, – ділиться Василь Головецький. – А потім убив мене: спершу в Ірпені та Бучі, Бородянці, Харкові, Миколаєві, Маріуполі, Києві, Житомирі… І я почав рятувати свою вщент зранену душу, зшивати її віршами. Щодня, з першого дня війни, писав їх та публікував їх на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Не було часу їх шліфувати, а було одне-єдине бажання: вихлюпнути свою безмежну ненависть до окупантів, підтримати Україну в кривавий для неї час випробувань. Принципово не сортував і не компонував у збірці свої фронтові вірші, залишивши у тому ж календарному порядку як вони з’являлися на світ у лютому-травні».

Стартовий тираж збірки, «написаної кров’ю», як говорить сам Головецький, буквально розлетівся за три тижні, тож довелося друкувати додатковий. З 15 серпня збірку ще можна придбати у книгарні «Знання» навпроти Свято-Михайлівського собору за помірною ціною.

Поет кілька разів проводив біля фонтану на Михайлівській зустрічі та автограф-сесію, анонсуючи їх попередньо, а ще передав цю та інші свої авторські книги співвітчизникам, які були змушені тікати від війни, у Краків. Крім цього, частина додаткового тиражу була надана благодійному фонду, який опікується військовослужбовцями на передовій. Окремої презентації не влаштовував, адже «цю криваву книжку презентувала сама війна».

Днями стало відомо, що вірш «Мамо, я убитий в Ірпені» планує виконати під музичний супровід Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г. Г. Верьовки, який нараховує більше півтори сотні учасників, а репертуар сягає понад тисячу творів. До слова, це вже далеко не перший вірш Василя Головецького, покладений на музику.

«Несподівана приємна звістка з Києва: знаменитий хор імені Григорія Верьовки створив і буде виконувати пісню на слова мого вірша «Мамо, я убитий в Ірпені!» з моєї однойменної збірки поезій, – відзначив житомирянин. Хор гостинно запросив мене у столицю на вечірню прем’єру цієї пісні 15 вересня. Безмежно вдячний за цю дуже високу для мене честь! Нехай ця фронтова пісня стане частиною вдячної всенародної пам’яті про тих мужніх воїнів, які героїчно загинули, захищаючи Україну від окупантів, і просять матерів зі своїх могил тільки одне: «Мамо, якщо зможеш, то приїдь, бо до тебе я уже не зможу!».

Мамо, я убитий в Ірпені

У бою під обстрілом ворожим,

І тому прости, прости мені,

Що уже приїхати не зможу!

Я б тобі картоплю посадив

І малинку у садку хорошу,

Хату б із тобою нарядив

На Великдень – але вже не зможу!

Жаль, додому привести не встиг

Дівчину мою, на тебе схожу,

Щоб онуків мала ти малих…

Ти пробач – тепер уже не зможу!

Тут, в могилі братській, – всі свої,

Я лежу скраєчку насторожі.

Якщо вийде, мамо, то приїдь,

Бо до тебе я уже – не зможу!

Юлія Демусь

Час дати «Відсіч»: стартував літературний марафон, який допоможе розкрити осередок творчості Житомирщини

Улюблена справа: Василь Остапчук створює картини у техніці об’ємного різьблення по дереву (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Мамо, я убитий в Ірпені» Пісню на слова житомирянина Василя Головецького заспіває хор ім. Г. Верьовки (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*