Зарплата українських нардепів цьогоріч зросла до 100 тис грн: ВРУ спростовує чутки

cropped Screenshot 1 2 e1579003184555 - Зарплата українських нардепів цьогоріч зросла до 100 тис грн: ВРУ спростовує чутки

Інформація про те, що з 1 січня 2020 року народним депутатам України підняли заробітну плату і тепер вона становить 100 тис грн, ширится медіа простором та соціальними мережами з величезним шквалом емоцій. Всього майже за добу цю новину встигли розповсюдити не тільки центральні, а й місцеві ЗМІ. Вперше про збільшення заробітних плат міністрам та їх заступникам можна було прочитати на сторінці у Facebook екс чиновника Павла Розенкова. Він зазначив, що збільшення зарплат для депутатів в середньому відбулося в 3,5 — 5 разів.

Натомість, вчора ввечері в ефірі Громадського радіо Олексій Кошель, голова Комітету виборців України, пояснив як саме формуються зарплати депутатів, та з яких частин складаються ці виплати. 

«Реально, станом на сьогодні, народний депутат отримує на руки близько 65 тисяч гривень, тобто, достатньо немаленьку зарплату. Але вона формується з двох частин. Перша — це реальна заробітна плата — близько 40 тисяч, і близько 35 тисяч — це так звані депутатські виплати, тобто кошти на роботу з виборцями. І кожний депутат використовує ці кошти на свій розсуд. Наприклад, оплачує громадську приймальню, але дуже часто ці кошти кладуться в кишеню», — повідомив голова КВУ. 

183036 - Зарплата українських нардепів цьогоріч зросла до 100 тис грн: ВРУ спростовує чутки

Він також додав, що депутати повинні отримувати зарплату не в конвертах, а легально й відкрито. Олексій Кошель запропонував, аби вони звітувались перед бухгалтерією парламенту за трату депутатських виплат.

Якби інформація про збільшення зарплат для депутатів підтвердилася, то виходить, що станом на 1 лютого та кожного наступного місяця, кожен депутат в середньому отримував би 100 тис грн + 35 тис грн.

проте нагадуємо, що останній акт, який регулює заробітні плати нардепів — це постанова Верховної Ради україни Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України, прийнята ще у 2017 році й досі чинна.

227699 1024x725 - Зарплата українських нардепів цьогоріч зросла до 100 тис грн: ВРУ спростовує чутки

Тому вже сьогодні, 14 січня, цю інформацію встигли спростувати на відкритті ранкового засідання Верховної Ради. Голова ВРУ Дмитро Разумов, пояснив, що підвищення зарплат для нардепів становить лише 3 тис грн, а не 100 тис грн, про що дезінформував Павло Розенков. 

«Я думаю, всі ви бачили інформацію в ЗМІ щодо підвищення заробітної плати народних депутатів. Я щойно звертався до апарату, мені надали повну інформацію. Є індексація заробітної плати народних депутатів, однак вона не відповідає тим цифрам, які пишуть у ЗМІ: про 100 тисяч, десь я читав про 150 тисяч гривень. Зміна заробітної плати становить близько 3 тисяч гривень і пов’язана вона з підвищенням прожиткового мінімуму», — пояснив він.


Будьте першим, хто прокоментував "Зарплата українських нардепів цьогоріч зросла до 100 тис грн: ВРУ спростовує чутки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*