В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику

cropped 5e1c77bd9eabb - В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику

У Житомирській області захворюваність на грип та ГРВІ зросла на 8%. Про це повідомив Житомирський обласний лабораторний центр.

Станом на 13 січня 2020 року активність грипу та ГРВІ у Житомирській області знаходиться на неепідемічному рівні. На другому тижні року хворих стало на 351 більше ніж на першому. За  за медичною допомогою звернулося 4676 людей.

«На другому тижні року в області за медичною допомогою з приводу захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції звернулось 4767 осіб, що на 351 хворого (7,9%) більше ніж за попередній тиждень, інтенсивний показник 390.4 на 100 тис. населення, що на 32% нижче епідемічного порогу (574.5)», — йдеться у повідомленні.

58c2708939e6a 956x640 e1579004231250 - В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику

Зростання захворюваності відбулося за рахунок дорослого населення. За другий тиждень року захворіло 1782 чол. що на 357 хворих більше ніж за попередній тиждень. Захворіло 2985 дітей, що на 6 хворих дітей менше ніж за попередній тиждень. Найвищі показники захворюваності серед дітей до 4-х років – 1948.1 на 100 тис. дітей даної вікової групи. Госпіталізовано 207 хворих, в тому числі 172 дітей – 83% від госпіталізованих.

Що стосується міста, у Житомирі захворіло  1160 людей, серед хворих 780 дітей. Госпіталізовано 76 хворих, у тому числі  69 дітей.

«Протягом останніх трьох тижнів в області зареєстровано 17 випадків лабораторно підтвердженого грипу — у мазках із зіву визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний. На жаль, два хворих в Житомирі померли, адже вони звернулись за меддопомогою в дуже тяжкому стані, і проти грипу не щеплювались», — зазначають у лабораторному центрі.

photo verybig 29953 - В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику

У Житомирській області щеплення від грипу зробило 2625 осіб з груп ризику, в тому числі за останній тиждень  – 276 осіб. Найбільша кількість щеплених в м. Житомирі – 562 особи, м.Бердичеві – 241, Коростишівському р-ні – 225, Новоград-Волинському – 192 особи. А от в Коростенському та Ружинському районах жодної людини не щеплено. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників – 846 чол., 402 особи з хронічними захворюваннями, 272 дітей до 5 років, та 153 особи, що перебувають у закладах тривалого догляду. На жаль, дуже мало щеплено вагітних – лише 15 осіб.

Аби не допустити жахливих наслідків та вберегти себе від грипу потрібно дотримуватися таких правил:

  • Уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми 
  • Користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним, а хвора людина повинна використовувати маску якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, замінити її потрібно, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски потрібно одразу викидати у смітник, а не розкладати по кишенях чи сумках 
  • Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками після миття рук, а також, щоб прикрити обличчя під час кашлю та при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. 
hryp 0c97f - В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику
  • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, якщо ви прикрили рот руками – одразу вимийте з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем.
  • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання  як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактері.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.
  • Мати чисті руки : інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, які кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
18181818181818181818 181818181818 - В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику
  • Вакцинуйтеся. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Вакцинуватися можна упродовж всього епідемічного сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, у Житомирі щеплення проти грипу проводяться в щеплювальних кабінетах амбулаторій сімейного лікаря комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради за кошти підприємств та власні кошти громадян.

Нагадуємо! При виникненні перших ознак захворювання – не займайтесь самолікуванням а викликайте лікаря.


Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*