Збирала кошти для військових, а назвали шахрайкою: житомирянка спростовує звинувачення депутата

Нещодавно житомирський депутат Валерій Онопрієнко опублікував у Фейсбуці пост про нібито шахрайку, яка збирає кошти на потреби 115-ї бригади. 

«Доброго всім дня! Як заступник командира 115-ї бригади офіційно повідомляю, що наш підрозділ НЕ ЗБИРАЄ КОШТИ! Тим більше – на картку приватної особи, яку ми не знаємо та не надавали їй відповідних доручень і повноважень! П.С. Правоохоронні органи повідомив. П.П.С. Прошу репосту по групам», – написав він у групі «Мікрорайон Малікова, Житомир».

Особа, про яку йдеться – Ніна Литвиненко. Одразу після публікації на жінку вивалили шквал негативу, образ і звинувачень. На жаль, і журналісти Times.ZT повірили шанованому та знаному в місті депутату Онопрієнку. І, як з’ясувалося згодом – даремно. Хейт на адресу волонтерки обурив бійців, які звернулися до редакції. І ось що з’ясувалося.

У 115-й бригаді служить двоюрідний брат Ніни Литвиненко. За його запитами вона збирала кошти. Робила це не офіційно, проте виписки з карти підтверджують, що волонтерка працювала чесно. 

«Хлопці до мене звернулися по допомогу… як їм можна було не допомогти? Це було звернення по переписці, я тоді не була оформлена офіційно. Зараз я вже працюю в БФ “Шанс Майбутнього”, у мене все завірено тепер офіційно, всі мої рахунки перевірені, куди і на що були витрачені кошти – також. Тепер я в цьому фонді офіційно, як волонтер. Зараз вже є інші звернення військових, вони мають мокру печатку, і я продовжую збирати на потреби хлопців. Що стосується Валерія Онопрієнко, то він мене взагалі заблокував в групі, де опубліковано пост, що я шахрайка, і на зв’язок зі мною він не виходив», – пояснює волонтерка Ніна Литвиненко. 

За словами директорки фонду «Шанс Майбутнього» Олени Дорошенко, вона особисто перевірила рахунки волонтерки, а після – запросила працювати офіційно:

«Ніхто людині не пояснив, як правильно збирати кошти. Вона дійсно збирала чесно, у неї справді в тій бригаді служить брат, і вона це все доводила, скидала переписки та всі дані. Я директорка благодійного фонду і забрала Ніну до себе, ми заключили договір. Перш ніж це зробити, я попросила у неї виписку з карти, там все повністю прозоро, немає жодної оплати, щоб ці кошти вона витратила на себе. Все, копійка до копійки, переводила на допомогу. За моїм проханням вона закрила всі пости у Фейсбуці, закрила банківську карту, висвітлила остачу на карті – 900 грн, перевела їх уже на нову, офіційну карту, яка буде зареєстрована потім в податковій, щоб не було нюансів з ПДВ, і зробила звіт про це на своїй сторінці».

Інформацію про те, що пані Ніна дійсно допомагала, і, причому, неодноразово, підтверджують і самі бійці 115 бригади. Командир взводу сам звернувся до журналістів Times.ZT з проханням розібратися в цій ситуації.  

«Ніна – родичка одного з моїх бійців. У неї тут служить двоюрідний брат. Вона запропонувала нам термобілизну, шкарпетки, цигарки. Ми це самі собі купуємо, але це речі, які дуже потрібні хлопцям на передовій. Тому її брат відмовився, і дав контакти хлопців з 95-ї бригади, яким така допомога не завадить. Для нашої бригади він попросив пару зимових спальників. Вона відкрила збір, і так як Валерій Онопрієнко служить в управлінні, то він виклав пост, що вона шахрайка, аргументуючи це тим, що у нього мали запитати дозволу. Не цікавився у Ніни хто вона, кому вона збирає. Просто написав пост, а їй потім почали дзвонити з погрозами, писати всюди, що вона шахрайка», – розповів командир взводу 115 бригади з позивним «Алік» (ПІБ військового нам відомі). 

Ми також звернулися до депутата Валерія Онопрієнка, щоб дізнатися, чи планує він опублікувати спростування інформації про шахрайство пані Ніни, чи можливо, має інформацію, яка підтверджує те, що вона дійсно шахрайка. 

«Доброго дня. В публікації йдеться про те, що 115-та бригада гроші на приватну картку не збирає (це правда). Спальниками військовослужбовці забезпечені (волонтерськими, правда, але вони є у кожного). В ямі ніхто не живе (і це правда. Фото в публікації для збору коштів не відповідають дійсності). З Іншими питаннями розбираються відповідні служби», – відповів він. 

На уточнення журналістів, чи звертався депутат до правоохоронних органів чи в інші інстанції? Та про які саме служби йдеться?, пан Валерій відповів: «Так, звичайно. У відповідні».

Сьогодні кожен українець хоче бути корисним, і саме тому відкривають збори допомоги ЗСУ. Щоб таких ситуацій, як з пані Ніною не траплялося, вести волонтерську діяльність потрібно офіційно. Ознайомитися з інформацією про те, як правильно проводити збори коштів можна ТУТ

Щодо Валерія Онопрієнка, варто зазначити, що користуватися своїм службовим становищем, щоб цькувати жінку, яка хоче допомогти – сумнівне заняття для чоловіка, а тим більше військового. А ще це говорить про те, що пан заступник командира 115 бригади не надто добре ознайомлений з реальним станом справ бійців його бригади, які перебувають поза межами Житомира. 

Нагадаємо, у пам’ять про загиблого батька: волонтер із Житомирщини у Європі збиратиме кошти на автомобілі для евакуації воїнів (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Збирала кошти для військових, а назвали шахрайкою: житомирянка спростовує звинувачення депутата"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*