Збитки від загибелі риби у р.Гуйва на Житомирщині сягають пів мільйона гривень

Збитки від загибелі риби у р.Гуйва на Житомирщині сягають пів мільйона гривень

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу підрахували збитки від масового иору риби на річці Гуйва. Розрахунок був проведений по прямих збитках за кількістю загиблих біоресурсів та по збитках від втрати потомства. Загальна сума заподіяних збитків склала 562 364 грн.

Нагадаємо, що 9 серпня 2023 року до екоінспекції звернулися співробітники Житомирського рибоохоронного патруля, які повідомили про масову загибель водних біоресурсів в районі околиць с.Гуйва Житомирського району. Відтак екологи рушили на місце події, де відібрали проби води у річці Гуйвата провели лабораторні дослідження показників складу та властивостей води для встановлення ймовірної причини загибелі риби.

Результати аналізів засвідчили перевищення показників вмісту заліза – в 1,4 рази, хімічного споживання кисню (ХСК) – в 1,8 рази, біологічного споживання кисню (БСК) – в 2,3 рази. Вміст кисню у воді нижче норми – 3,8 мг/дм 3 при нормі не менше 6 мг/дм 3 за межами населеного пункту.

Нині матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди,нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції.

Будьте першим, хто прокоментував "Збитки від загибелі риби у р.Гуйва на Житомирщині сягають пів мільйона гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*