Здорова печінка — запорука повноцінного життя на повну Р

Печінка – орган, важливість якого не треба доводити. Проте мало хто знає, що вона виконує більше 500 функцій. І на відміну від, наприклад апендициту, без печінки жити неможливо. Тож турбота про здоров’я цього надважливого органу – запорука гарного самопочуття, хорошого настрою та працездатності. 

Зазвичай,  проблеми з печінкою виникають непомітно, в 50% випадків перебіг захворювання безсимптомний. Тож про ліки для печінки варто попіклуватися заздалегідь, так само, як і про профілактику хвороб.

Функції, які виконує наша печінка

Печінка працює цілодобово, не спиняючись ні на мить. Одна з ключових функцій цього органу – детоксикація та фільтрація крові. Печінкова артерія та ворітна вена постачають відповідно артеріальну та венозну кров до печінки, де відбуваються процеси сортування, переробки та накопичення речовин. Проте, крім корисних речовин, разом з кровотоком до печінки потрапляють різноманітні побічні продукти, токсини, які організм не в змозі використовувати. Печінка, виявивши “зайву” речовину, як правило знешкоджує її або відразу відправляє через нирки у кишківник “на вихід” з організму. 

Ще кілька з вкрай необхідних для організму функцій печінки – це синтез вітаміну D, теплоутворення та підтримка необхідної температури тіла, постачання організму жовчю, яка допомагає розщеплювати жири у тонкому кишківнику.  Крім того печінка перетворює вуглеводи на необхідну організму енергію.

Симптоми, які сигналізують про проблеми з печінкою

Дуже часто печінка ніяк не натякає про свої проблеми, а іноді симптоми настільки неспецифічні, що мало в кого викликають асоціації з печінкою. 

Національна служба здоров’я Великобританії називає 5 найпоширеніших чинників, які призводять до проблем з печінкою:

 1. зловживання алкоголем;
 2. ожиріння;
 3. вірусний гепатит;
 4. спадковість до гемохроматозу – накопичення організмом заліза;
 5. біліарний цироз.   

Розпізнавання хвороб печінки – завдання досить складне, і в домашніх умовах безрезультативне. Проблеми можуть виникати завдяки спадковості, випадковому прийому токсичних речовин або в результаті тієїх чи іншої хвороби. В будь якому випадку варто звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте:

 • відсутність апетиту;
 • організм погано сприймає жирну їжу;
 • гіркоту у роті;
 • хронічну втому;
 • свербіж шкіри;
 • підвищену температуру тіла без будь яких інших симптомів.

І варто завжди пам’ятати, що печінка – не просто орган, а ціла біолабораторія нашого організму. Повноцінне харчування якісними продуктами, фізична активність, обмежене споживання алкоголю і вчасне звернення до лікарів – це мінімум, який необхідний для нормального функціонування не лише печінки, але й організму в цілому. 

Будьте першим, хто прокоментував "Здорова печінка — запорука повноцінного життя на повну"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*