Жінки в спорті: чому існує сексизм та як його подолати

Жінки в спорті: чому існує сексизм та як його подолати

Спорт вважається одним з найпопулярніших видів діяльності, який об’єднує людей незалежно від їх статті. Проте, жінкам доводиться зіштовхуватися з проявами сексизму – систематичною дискримінацією та нерівним ставленням через їх стать. Така проблема гендерної дискримінації в спорті притаманна у всьому світі, не тільки в Україні. Важко знайти особистість, яка  втілювала б ідеал спортсменки в боротьбі з гендерною дискримінацією. Однак, в Україні є такі приклади: футбольна арбітриня Катерина Монзуль.

Однією з причин сексизму у спорті є стереотипи про жіночу натуру та можливості. Поділ на «слабку» та «сильну» стать настільки став звичним у суспільстві, що люди досі використовують подібні фрази не усвідомлюючи образливість в них. Думка про те, що жінка має перевагу через свою красу та слабкість, укорінилася в головах багатьох поколінь. Тренерка з тайського боксу  Регіна Шпонарська підтверджує, що в спорті існує сексизм. За свою спортивну кар’єру дівчина неодноразово отримувала образливі коментарі у свою адресу через стать. «Існує думка, що жінки легше отримують головні призи й що вони не повинні займатися «чоловічим» видом спорту, а обирати, наприклад танці», –  ділиться своїм спостереженням Регіна. Дискримінація за гендерною ознакою в спорті здебільшого проявляється у словах, що серед жінок справжньої конкуренції у спорті немає і, що витрачені сили та час на досягнення поставленої мети у такий спосіб знецінюються. Багато людей вважають, що жінки не такі фізично сильні як чоловіки й не можуть конкурувати з ними на рівних умовах. Ця упередженість призводить до того, що жінкам у спорті надають менше уваги, підтримки та можливостей для розвитку.

Ще одним фактором, який сприяє сексизму у спорті, є недостатня представленість жінок на керівних посадах та в тренерському складі. Багато спортивних організацій і команд керуються чоловіками, що призводить до виникнення бар’єрів для жінок, які бажають розвиватися та досягати нових вершин у спортивному світі.

Можна сказати, що така дискримінація часто трапляється, але про це рідко говорять. Тому боротися з дискримінацією за гендерною ознакою необхідно через поширення інформації про жінок у спорті та демонстрацію їхніх професійних досягнень. А ще потрібно підвищити свідомість громадськості про проблему сексизму та його наслідки для жінок у спорті, тоді суспільство

стане на крок ближче  до досягнення рівності. Далі, важливо створити рівні умови для жінок і чоловіків у спортивних організаціях та командах, а також

забезпечити доступ до тренерської та керівницької діяльності для жінок. Варто активно протидіяти  будь-яким проявам сексизму у спорті та формувати гуманне ставлення до всіх спортсменок.

Сексизм у спорті – це серйозна проблема, яка потребує комплексного підходу для подолання. Згідно з Global Gender Gap Report 2020, що видається щороку Світовим економічним форумом у Давосі, потрібно ще 135 років, щоб сформувати суспільство з рівними можливостями для обох гендерів.

Софія Микитюк

Як жінки виборювали право носити штани?

Гендерна дискримінація у школах: проблема, що потребує уваги

Будьте першим, хто прокоментував "Жінки в спорті: чому існує сексизм та як його подолати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*