Житомир долучився до міжнародного Дня спільних дій в інтересах дітей (ФОТО)

Сьогодні, 20 листопада, в житомирському Домі української культури відбулась соціальна акція «Мистецька мозаїка», приурочена Дню спільних дій в інтересах дітей. 

Малеча та старші виконували художні роботи разом із викладачами: діти малювали зображення тваринок, рослин, космосу та навіть особисті портрети. «Мистецька мозаїка» складалася із 3-ох станцій, де кожні півгодини діти курсували «потягом» та малювали. Спочатку це були масляні олівці, потім акварельна фарба, а остання станція — малюнки пальчиками.

«Ми зустрілися із дітками та їх батьками, щоб творчо та приємно провести час.

До акції долучилися діти з особливими потребами, діти з дитячих будинків сімейного типу, з прийомних сімей та сімей учасників бойових дій. „Мистецька мозаїка“ спонукає до розвитку творчої уяви та бачення всього, що навколо» — пояснила директорка Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.

Соціальний захід був організований та проведений спільно з громадською організацією Сімейний центр «Сфера» та Художньою школою ім. В.Шкуринського. Центр соцслужб вже не вперше провів таку акцію, вона є щорічною.

«Наприклад, у суботу, 16 листопада, діти разом зі своїми батьками відвідали наш музично-драматичний театр щоб переглянути виставу. Не лише сьогодні, а й 365 днів у році кожен має захищати права дітей. У першу чергу це повинні робити батьки. Проте найчастіше саме вони й вчиняють найстрашніше» — розповіла директорка. 

В соціальну акцію було вкладено кошти Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». 

«Сімейний центр Сфера є партнером благодійного фонду, який в Житомирі представляє проєкт „Дитяча демократія“. Його мета — розкрити таланти соціально активних дітей-підлітків, які створили власні соціальні проекти. Сьогодні ми представляємо пілотний проект — „Інклюзивне мистецтво“. Інклюзія — це не лише люди з обмеженими можливостями, це і для мам з візочками, і для малят, яким просто цікаво піднятися не сходами, а пандусом. Сьогодні ми пропагуємо доступність до мистецтва» — розповіла голова Сімейного центру «Сфера» Наталія Семенова.

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла конвенцію про права дитини — основний міжнародний документ про захист прав дитини. В Україні такий закон набув чинності з 1991 року та має два додаткові протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Тільки за 9 місяців поточного року у Житомирі було офіційно зареєстровано більше 100 випадків насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. Зокрема, сьогодні надійшло кілька сигнальних повідомлень про те, що дитина потребує допомоги та одна відмова від новонародженої дитини.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир долучився до міжнародного Дня спільних дій в інтересах дітей (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*