Житомир готовий до критичних ситуацій з електропостачанням – Сухомлин

По всій Україні ситуація з критичною інфраструктурою – невтішна. Деякі міста все ще відключають від електропостачання по графіку, у деяких, як наприклад, в Житомирі, ситуація стабілізувалася. Проте місто готове до будь-яких сценаріїв, і наразі створено конкретний план дій у випадку надзвичайних ситуацій. 

Про це журналістам Times.ZT розповів міський голова Сергій Сухомлин. 

За його словами, велика кількість електроенергії йде на водоканал, тому заощаджувати почнуть саме звідти: 

«Ситуація в Житомирі значно краще, ніж в інших містах України, за це дуже дякуємо нашим енергетикам. За декілька днів оголошуємо тендер на закупівлю генераторів, готуємо запаси пального. Якщо говорити про наш план, то ми думаємо, перш за все, економити електроенергію на водоканалі. Тобто підіймати воду з нашого водосховища і подавати на очищення вночі. Або ми думали над тим, щоб зменшувати тиск води – замість двох насосів працюватиме один. Зменшення тиску буде приблизно з 10:00 до 16:00, і вже після 16:00 будемо його збільшувати».

Натомість, міський голова наголосив, що важливо, щоб підприємства Житомира продовжували роботу, тому вже розробили план щодо графіку роботи таких закладів у випадку НЗ.

«Нам потрібно, щоб працювали підприємства Житомира. Дуже добре, коли в будинку є вода, світло, але якщо люди не отримують заробітну плату, прийдуть додому і нічим буде дітей годувати, то це набагато страшніше. Також ми розробили ще один можливий механізм – це зміщення графіку. Тобто, школи й садочки працюватимуть з 10:00. Також розробили рекомендації для держустанов, комунальних установ, офісних працівників, щоб також змістити початок робочого дня з 10:00 до 17:00 і зробити робочий день ще у суботу до 15:00-16:00. Деякі підприємства можуть працювати в нічну зміну, або чергуватися з іншими підприємствами», – додав Сергій Сухомлин. 

Що стосується графіку відключень електроенергії для населення, то він також готовий, але публікуватимуть його тільки коли цього вимагатиме ситуація. Як наголосив мер – не хочуть лякати людей: 

«Графік розроблено. Його даватиме обленерго та обласний штаб. Поки не буде необхідності, ми навіть не хочемо його оприлюднювати, щоб не лякати людей. Якщо буде критична ситуація, то будемо виключати райони з 7:00 до 23:00. Наприклад, раз на тиждень вимикатимемо по району. Люди знатимуть цей графік і будуть готуватися, запасуться водою та всім іншим».

Нагадаємо, проблеми з електропостачанням: як житомирянам зарядити електромобіль.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир готовий до критичних ситуацій з електропостачанням – Сухомлин"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*