Житомирянам увірвався терпець і вони вчетверте зібралися на акцію протесту «Ні! тарифному геноциду» (ФОТО-ВІДЕО)

Сьогодні, 21 січня, у Житомирі відбулась чергова акція протесту проти росту комунальних тарифів. Активісти зібрались біля міської ради й озвучили представникам місцевої влади 10 вимог, які вони сформували. Трансляцію акції «Ні! Комунальному геноциду» можете переглянути тут.

Після цього разом з громадою ініціатор акції озвучив правки до вимог, які стосувались вартості теплопостачання та транспортування газу для різний категорій споживачів. До головних 10 вимог житомиряни додали ще перевірку Житомирводоканалу, Житомиртеплокомуненерго, провести аудит діяльності ЖТТУ та витрачання коштів. Заступник міського голови Сергій Кондратюк запевнив, що перевірку буде здійснено та запропонував житомирянам створити координаційну раду, яка зможе приєднатися.

«Пенсії у людей зараз мізерні, а комунальні платежі просто захмарні. Мені комунальні послуги обходяться в три тисячі гривень, а пенсія — дві, а ще треба щось їсти. Найбільше платимо за тепло і ЖЕК, дуже великі ціни накрутили. Люди по всій Україні повинні дружно висунути однакові вимоги», — говорить житомирянка Ольга Романчук.

До акції, яка тривала понад дві години, долучилось більше сотні житомирян. Спочатку протестувальники виступали перед головним входом до міськради, але потім для зручності спілкування вирішили піднятись до сесійної зали. До них приєдналися заступники міського голови, які намагалися пояснити житомирянам “чому так сталося”, але натомість протестуючі почали вимагати від заступників доповіді про їхню заробітну плату. 

«Тарифне питання є завжди дуже болісним для мешканців громади. Проте частина тарифів встановлюється центральними органами виконавчої влади, інша частина органами місцевого самоврядування. Що стосується водопостачання та водовідведення, тарифи встановлюються національною комісією регулювання енергетики, самі розрахунки подає міська рада, і рішення приймається національною комісією. У нас не самі великі тарифи по водопостачанню і водовідведенню. І сьогодні у Житомирі будують повністю новий водоканал, систему водопостачання, водовідведення, каналізування. Ми будуємо новий водоканал, якому сьогодні 120 років, який будуть використовувати наші діти та внуки, тому зменшити водопостачання дуже складно», — прокоментував Сергій Кондратюк.

Один з координаторів акції Сергій Ткачук повідомив, що 25 січня небайдужі житомиряни збираються об 11:00 біля Житомирської облради на акцію під назвою «З днем народження президент. Ні тарифному геноциду», під час якої планують звернутися до глави держави. Також вони мають намір відвідати житомирське відділення НКРЕКП та Житомиргаз Збут.

Нагадаємо, що у Житомирі відбулася двогодинна акція громадської непокори через підвищення комунальних тарифів.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянам увірвався терпець і вони вчетверте зібралися на акцію протесту «Ні! тарифному геноциду» (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*