Житомирянам вирішили підняти плату за вивіз сміття: запрацював завод, що переробляє сміття на біопаливо

Житомирянам вирішили підняти плату за вивіз сміття: запрацював завод, що переробляє сміття на біопаливо

У Житомирі нарешті в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод. Щогодини тут переробляється до 15 тонн сміття.

Відходи тут очищають, сортують та переробляють на біопаливо, яке наразі продають Кам’янець-Подільському, Івано-Франківському та Здолбунівському цементним заводам. Тонна такого палива разом з доставкою вартує близько 4 тис. гривень.

Загалом у будівництво та обладнання заводу було вкладено 12 мільйонів євро приватних інвестицій.

Нині на підприємстві працює лише одна технологічна лінія, але вже до кінця року підприємство планують розширити.

Аби мати кошти на встановлення нових ліній дирекція ТОВ “Ґрін Бін Україна”, які побудували вказаний завод, вирішили підняти ціну на вивіз сміття для мешканців Житомирської громади. Попередньо, на 10 гривень з кожної людини. Нову ціну виконком Житомирської міськради погодив ще у 2022 році.

Умовою було введення заводу в експлуатацію, завершення пусконалагоджувальних робіт і відповідно повідомлення від заводу про готовність приймати сміття від усіх перевізників. Ми, в принципі, всю цю частину організаційну виконали і планували ще з 1 грудня повідомити місто про готовність до початку роботи. Але виникли дискусії, пов’язані із тим, чи потрібно сплачувати безпосередньо населенню, чи з врахуванням фактору війни варто подумати над компенсаціями з міського бюджету. В ході обговорення дійшли висновку, що доречніше, і на мою думку, щоб кінцевим платником виступило населення, тому що, по великому рахунку, місцевий бюджет, це теж оплата населення”,

— повідомив директор ТОВ “Ґрін Бін Україна” Євгеній Барах.

Більше того, за словами Бараха, вже є попередні домовленості з міською владою щодо застосування нового тарифу з 1 квітня 2024 року.

Отож, вже по завершенню цього опалювального сезону житомирянам доведеться платити за вивіз сміття дорожче.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянам вирішили підняти плату за вивіз сміття: запрацював завод, що переробляє сміття на біопаливо"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*