У Житомирі сміттєпереробний завод допоможе заощаджувати сотні мільйонів гривень 

У Житомирі сміттєпереробний завод допоможе заощаджувати сотні мільйонів гривень

У Житомирі сміттєпереробний завод допоможе заощадити кошти на паливо. З відходів, які буде переробляти завод, зможуть замінити 20 мільйонів кубів газу, а це економія в майже 300 мільйонів гривень щороку. Прогнозують, що коли підприємство вийде на повну потужність, то вироблятиме до 40 тисяч тонн палива з відходів.

Про це журналістам Центру спільних дій розповів міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, у 2015 році місто використало близько 97 мільйонів кубометрів газу, а минулого опалювального сезону – 47 мільйонів кубів, тобто – вдвічі менше. Проте зараз завдяки альтернативним джерелам енергії, Житомир прагне використовувати лише 5-8 мільйонів кубів газу за опалювальний сезон.

«Те, що Європа й інший цивілізований світ давно перетворює на гроші, ми фактично викидаємо на полігон, засмічуємо землю і погіршуємо екологію. Кожне місто в Україні продукує стільки відходів на рік, що ними можна опалювати приблизно 20-25% міста. Крім того, шляхом спалювання сміття вийде забезпечити електроенергією до 10% міста», – зазначив Сухомлин.

За підрахунками, переробити один кубометр сміття коштує 72 гривні. Отже, вартість перероблення однієї тонни відходів – близько 200 гривень. Нині місто переробляє 40-45% побутових відходів. Протягом двох місяців мають запустити нове обладнання й наступного року завод перероблятиме 80-85% сміття.  

Окрім сміттєпереробного заводу, у Житомирі працює ТЕС, яка виробляє енергію від відходів після деревообробки та станція, яка допомагає отримати з побутових відходів метан, з якого завдяки генераторам отримують електрику. Завдяки альтернативним джерелам для отримання газу й електроенергії Житомир майже уник блекаутів минулої зими.

Нагадаємо, як житомирянам підготуватися до можливих блекаутів: поради.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі сміттєпереробний завод допоможе заощаджувати сотні мільйонів гривень "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*