Житомирянка Анна Перепелиця у Німеччині долучилися до благодійного перфомансу на підтримку України (ФОТО) | Times ZT

Житомирянка Анна Перепелиця у Німеччині долучилися до благодійного перфомансу на підтримку України (ФОТО)

З вдячністю за підтримку Німеччині та усій Європі українські артисти наприкінці липня влаштували перфоманс за кордоном. Серед його учасників – житомирянка Анна Перепелиця.

Свого часу вона працювала у Житомирському драмтеатрі ім.І.Кочерги, де стала балетмейстром 7 вистав, а також робила постановки для загальноміських концертів та заходів. Нині ж знайомить європейців з українською культурою і традиціями, долучається до різноманітних проєктів, один із яких – “Labyrinth Festival-2022. Perfomanse aus der Ukraine”.

Зокрема, українці, які живуть у Штутгарті, під керівництвом Наталії Гупаль та Анни Перепелиці, з хореографією Марини Штурмаревич, Марка Гаппеля, Наталії Копій та Софії Гавтур, за підтримки “Theater Atelier” та українського хору «Діамант» представили благодійну міні-виставу тривалістю півгодини, поєднавши у своєму виступі вокальні композиції, хореографію і елементи театрального мистецтва. Цей симбіоз відображає емоційний стан, переживання біженців, які були змушені тікати через війну в Україні.

“До Німеччини я виїхала 24 лютого. Це була моя планова поїздка. Новина про початок повномасштабної війни наздогнала вже на польському кордоні. Вертатися назад можливості вже не було, почалася паніка, – ділиться Анна Перепелиця. – Перший час жила в місті Хайдельберг, мене прийняли люди прихильного віку – батьки знайомої. Нещодавно переїхала в Штутгарт, де й розпочинаю свою творчу діяльність. До проєкту долучилася у якості режисера-організатора за три тижні до пем’єри. Поки не маю безпосередньо власних напрацювань у Німеччині, але вже на шляху до того, коли можу цим займатися”.

За словами Перепелиці, над перфомансом працювала команда співвітчизників з Житомира, Харкова, Львова, Сум. Вони змогли таким чином не лише розповісти про Україну та війну, яка охопила її наприкінці лютого цього року, але й зібрати за два дні більше 650 євро, які передадуть волонтерам для придбання авто й бінокля військовим, що виконують бойове завдання на Харківщині.

“Це така збірна з різних куточків. Костюми та інші атрибути для виступу використовували власні, їх артисти привезли з собою, – продовжує житомирянка. – Особливо порадували наші надзвичайно талановиті діти. Розуміють з півслова, максимально викладаються задля спільного результату. Неймовірне задоволення і захоплення працювати з ними, я відверто кайфувала від цього. Вже навіть на репетиціях відчувалася театральна атмосфера. Це та робота, за яку не чекаєш оплату, а радієш, що діти змогли виступити, а також ми – творчі люди, отримали можливість висловитися, поділитися тим, що відчуваємо далеко від дому. Глядачі співпереживали нам, дехто навіть плакав, підходили після завершення і ділилися враженнями, словами підтримки. На другий день дійства прийшло ще більше людей. Ми спробували творчо переосмислити і показати події останніх місяців, коли через війну втрачаєш домівку, рідних, те, чим жив, що любив. Війна – це жахливо та несправедливо, але ми маємо вистояти і перемогти заради майбутнього суверенної держави, аби було куди вертатися. Увесь цивілізований світ – за Україну та українців”.

Юлія Демусь

В Житомирі рятувальники навчали добровольців діям у разі надзвичайних ситуацій (ФОТО-ВІДЕО)

Струну на позашляховик для ЗСУ: житомирянин Андрій Собчук запустив челендж з обміном (ФОТО-ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка Анна Перепелиця у Німеччині долучилися до благодійного перфомансу на підтримку України (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*