1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine

Житомирянка створює неповторні вироби у техніці декупаж і продає їх на потреби ЗСУ (ФОТО)

Під час другої декретної відпустки 7 років тому житомирянка Дар’я Яковлєва-Копєіна відкрила для себе декупаж і тепер за допомогою цієї техніки декорування предметів створює оригінальні, яскраві та практичні речі. В асортименті – ялинкові прикраси і вироби до Великодня, сувенірна продукція, корисне приладдя для дому та кухні, меблі. Багато робить для особистих потреб, а також приймає замовлення.

Таке заняття майстриня називає своїм хобі. Для неї це можливість відпочити, відволіктись і перезавантажитись. Ніколи не сідає за роботу без натхнення. Художньої освіти не має і творчою людиною себе назвати теж не може. Опанувала навики декупажу завдяки перегляду відео з уроками та порадами, перечитувала книгу про це. Зізнається, що краще даються ідеї, ніж їх реалізація. У планах – відвідати тематичні майстер-класи майстринь із більшим досвідом. Втім, доведеться це відкласти до завершення війни, адже багато з них виїхали за кордон чи майже не проводять такі заходи.

Дар’я Яковлєва-Копєіна обрала для себе декупаж, адже таким чином можна з мінімальними затратами оновити вигляд старих, але ще функціональних, речей ( столи, стільці, полички, дзеркала) або надати друге життя тим, які могли б відправитися на сміттєзвалище – пляшки, банки, металеві коробки, тощо. Зробити ексклюзивні речі зі звичайних та недорогих. Наприклад, горщики для кімнатних рослин, вази для квітів, ємності для спецій, круп, органайзери, скриньки для зберігання прикрас та багато іншого.

«Вже навіть не пам`ятаю з чого все почалося, але точно знаю, якщо тобі дійсно цікаво, то знайдеш спосіб як і коли це зробити. На початку декупажем займалась переважно у нічний час, коли діти вже спали, – розповідає житомирянка. – Для мене це відпочинок, в першу чергу – моральний. Крім цього, тоді це була можливість відволіктись від домашніх справ, виховання і догляду за дітьми. Під фарбування дощечок я переслухала багато фільмів, тому що дивитись виходило «одним оком», занурювалась у свої думки, психологічно розвантажувалась. Техніка декупаж має багато стилів – шеббі, кантрі, прованс, де використовуються різні матеріали – шпаклівка, декоративні елементи, пластик, віск, брашування деревини. Це дуже захоплюючий процес, бо постійно хочеш спробувати більше та навчитись новому».

Віднедавна усі кошти від продажу своїх витворів житомирянка направляє на потреби ЗСУ. На сторінці у соцмережі публікує пости зі світлинами наявних для реалізації виробів та їх вартість. Пропонує бажаючим придбати щось для себе чи у подарунок рідним і друзям, аби разом допомагати захисникам наближати перемогу.

«Декупаж для мене не є джерелом прибутку. Все, що вдавалося заробляти, витрачала на нові заготовки і матеріали. Для того, щоб хобі було прибутковим, потрібно мати багато сил та часу. Щиро захоплююсь майстринями, у яких це вийшло. Я не можу займатися цим постійно, а коли немає натхнення, то взагалі нічого не виходить і краще навіть не починати, тому що обов`язково зіпсую заготовку і буду перероблювати декілька разів. У мене вже лежить декілька таких «недоробок». Найбільше натхнення приходить перед святами – Новий рік, Різдво, Великдень, – ділиться Дар’я Яковлєва-Копєіна . – Полюбляю декорувати ялинкові кульки, постійні клієнти чекають, щоб замовити щось нове на ялинку з символом прийдешнього року. Є також новорічні короби для цукерок та цитрусових. На Великдень роблю кроликів й підставки для яєць. Багато хто купує одну річ, а потім звертається ще неодноразово чи озвучує конретне замовлення. Іноді щось купують як презент для закордонних друзів. Декілька років тому у мене придбали перед новорічними святами ялинкові прикраси, а після попросили оновити старий стілець під інтер’єр. Минулоріч під цей стілець замовили декорування столика та ключницю. Це дуже приємно, коли, зроблені твоїми руками речі, подобаються, приносять користь і люди звертаються знову. Декілька разів я брала участь у ярмарках, які проводили у Житомирі. Представляла там свою продукцію, знайомила відвідувачів із цим різновидом творчої діяльності».

З певною перервою через відсутність натхнення Дар’я Яковлєва-Копєіна знову почала декупажити у травні. Намагалась щось робити і раніше, та все давалось важко. Результат – лиш кілька виконаних робіт.

«Вирішила, що всі свої вироби тепер буду робити і продавати для допомоги ЗСУ. Серед моїх знайомих є представники благодійних оргіназцій, волонтери, багато кого знаю по соцмережах. Cебе я не можу назвати волонтером, хоча постійно намагаюсь допомагати за запитами чим можу, залежно від ситуації, і так не лише в період війни. Наразі це власні «донати» на підтримку воїнів. Розповідати про це не люблю, тому що роблю не для себе, а для інших, – наголошує Дар’я. – Хоча вважаю, що для волонтерських організацій та благодійних фондів реклама, публічний розголос та звітування – необхідні. Нині українці повинні робити та допомагати армії ще більше ніж завжди, а завтра робити більше, ніж сьогодні. Думку про те що, виключно держава має забезпечувати захисників (саме тоді, коли в країні війна) не підтримую, бо громадяни України і є її частиною. Від нас усіх залежить, в якій країні ми будемо жити і коли настане день нашої перемоги. Власне, купуючи у тому числі мої вироби, ви автоматично допомагаєте армії та донатуєте на нашу спільну перемогу».

Юлія Демусь

Прикраси з бісеру та шопери з трендовими принтами: житомирянка Діана Михаленко створює вироби на підтримку ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка створює неповторні вироби у техніці декупаж і продає їх на потреби ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*