Під час другої декретної відпустки 7 років тому житомирянка Дар’я Яковлєва-Копєіна відкрила для себе декупаж і тепер за допомогою цієї техніки декорування предметів створює оригінальні, яскраві та практичні речі. В асортименті – ялинкові прикраси і вироби до Великодня, сувенірна продукція, корисне приладдя для дому та кухні, меблі. Багато робить для особистих потреб, а також приймає замовлення.
Таке заняття майстриня називає своїм хобі. Для неї це можливість відпочити, відволіктись і перезавантажитись. Ніколи не сідає за роботу без натхнення. Художньої освіти не має і творчою людиною себе назвати теж не може. Опанувала навики декупажу завдяки перегляду відео з уроками та порадами, перечитувала книгу про це. Зізнається, що краще даються ідеї, ніж їх реалізація. У планах – відвідати тематичні майстер-класи майстринь із більшим досвідом. Втім, доведеться це відкласти до завершення війни, адже багато з них виїхали за кордон чи майже не проводять такі заходи.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/35-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/34-1024x1024.jpg)
Дар’я Яковлєва-Копєіна обрала для себе декупаж, адже таким чином можна з мінімальними затратами оновити вигляд старих, але ще функціональних, речей ( столи, стільці, полички, дзеркала) або надати друге життя тим, які могли б відправитися на сміттєзвалище – пляшки, банки, металеві коробки, тощо. Зробити ексклюзивні речі зі звичайних та недорогих. Наприклад, горщики для кімнатних рослин, вази для квітів, ємності для спецій, круп, органайзери, скриньки для зберігання прикрас та багато іншого.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/33-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/32-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/31-730x1024.jpg)
«Вже навіть не пам`ятаю з чого все почалося, але точно знаю, якщо тобі дійсно цікаво, то знайдеш спосіб як і коли це зробити. На початку декупажем займалась переважно у нічний час, коли діти вже спали, – розповідає житомирянка. – Для мене це відпочинок, в першу чергу – моральний. Крім цього, тоді це була можливість відволіктись від домашніх справ, виховання і догляду за дітьми. Під фарбування дощечок я переслухала багато фільмів, тому що дивитись виходило «одним оком», занурювалась у свої думки, психологічно розвантажувалась. Техніка декупаж має багато стилів – шеббі, кантрі, прованс, де використовуються різні матеріали – шпаклівка, декоративні елементи, пластик, віск, брашування деревини. Це дуже захоплюючий процес, бо постійно хочеш спробувати більше та навчитись новому».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/30-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/29-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/28-821x1024.jpg)
Віднедавна усі кошти від продажу своїх витворів житомирянка направляє на потреби ЗСУ. На сторінці у соцмережі публікує пости зі світлинами наявних для реалізації виробів та їх вартість. Пропонує бажаючим придбати щось для себе чи у подарунок рідним і друзям, аби разом допомагати захисникам наближати перемогу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/27-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/26-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/25-1024x1024.jpg)
«Декупаж для мене не є джерелом прибутку. Все, що вдавалося заробляти, витрачала на нові заготовки і матеріали. Для того, щоб хобі було прибутковим, потрібно мати багато сил та часу. Щиро захоплююсь майстринями, у яких це вийшло. Я не можу займатися цим постійно, а коли немає натхнення, то взагалі нічого не виходить і краще навіть не починати, тому що обов`язково зіпсую заготовку і буду перероблювати декілька разів. У мене вже лежить декілька таких «недоробок». Найбільше натхнення приходить перед святами – Новий рік, Різдво, Великдень, – ділиться Дар’я Яковлєва-Копєіна . – Полюбляю декорувати ялинкові кульки, постійні клієнти чекають, щоб замовити щось нове на ялинку з символом прийдешнього року. Є також новорічні короби для цукерок та цитрусових. На Великдень роблю кроликів й підставки для яєць. Багато хто купує одну річ, а потім звертається ще неодноразово чи озвучує конретне замовлення. Іноді щось купують як презент для закордонних друзів. Декілька років тому у мене придбали перед новорічними святами ялинкові прикраси, а після попросили оновити старий стілець під інтер’єр. Минулоріч під цей стілець замовили декорування столика та ключницю. Це дуже приємно, коли, зроблені твоїми руками речі, подобаються, приносять користь і люди звертаються знову. Декілька разів я брала участь у ярмарках, які проводили у Житомирі. Представляла там свою продукцію, знайомила відвідувачів із цим різновидом творчої діяльності».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/24-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/23-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/22.jpg)
З певною перервою через відсутність натхнення Дар’я Яковлєва-Копєіна знову почала декупажити у травні. Намагалась щось робити і раніше, та все давалось важко. Результат – лиш кілька виконаних робіт.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/21-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/20-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/19-818x1024.jpg)
«Вирішила, що всі свої вироби тепер буду робити і продавати для допомоги ЗСУ. Серед моїх знайомих є представники благодійних оргіназцій, волонтери, багато кого знаю по соцмережах. Cебе я не можу назвати волонтером, хоча постійно намагаюсь допомагати за запитами чим можу, залежно від ситуації, і так не лише в період війни. Наразі це власні «донати» на підтримку воїнів. Розповідати про це не люблю, тому що роблю не для себе, а для інших, – наголошує Дар’я. – Хоча вважаю, що для волонтерських організацій та благодійних фондів реклама, публічний розголос та звітування – необхідні. Нині українці повинні робити та допомагати армії ще більше ніж завжди, а завтра робити більше, ніж сьогодні. Думку про те що, виключно держава має забезпечувати захисників (саме тоді, коли в країні війна) не підтримую, бо громадяни України і є її частиною. Від нас усіх залежить, в якій країні ми будемо жити і коли настане день нашої перемоги. Власне, купуючи у тому числі мої вироби, ви автоматично допомагаєте армії та донатуєте на нашу спільну перемогу».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/18-1024x774.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/17-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/16-1024x827.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/15-1012x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/14-1017x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/13-1024x758.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/12-1019x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/11-1024x760.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/10-1018x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/9-1006x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/2-1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/1-1-512x1024.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка створює неповторні вироби у техніці декупаж і продає їх на потреби ЗСУ (ФОТО)"