Побутова техніка для переселенців: хто допомагає тимчасово переміщеним родинам на Житомирщині (ФОТО)

Велика сім’я Чаплигіних та Ясенків із трьома дітьми виїхала під обстрілами із Краматорська. А самотня матір, Олена Хмельова із донькою та сином –  з Авдіївки.  Жінка добиралася до прихистку 5 днів, зупиняючись на нічліг на вокзалах. Обидві родини своє житло втратили: воно знищене під час атак окупантів. І зараз живуть в місті Андрушівка.

 Таких історій на Житомирщині – дуже багато, адже  уже на початку червня область прийняла майже 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Лише в Андрушівській громаді зареєстровані майже три тисячі переселенців. Під житло для них облаштують декілька будівель. І усім цим людям допомагають місцева влада, громада, благодійні організації. 

Ті, хто перемістився подалі від війни – селяться у родичів, в порожніх будинках в сільській місцевості або у комунальних закладах – як і ці сім’ї. Зараз  живуть в Андрушівці у школі: на кухні готують, харчуються у їдальні. В цій же школі малеча і завершила навчальний рік.  Зараз родини чекають завершення ремонту у гуртожитку міської ради ( ремонт роблять за рахунок бюджету громади) – там переселенцям надають окремі кімнати, а великій сім’ї навіть дві. 

 А поки триває ремонт, комплектуються кухні та ванні кімнати – благодійна організація СОС Дитячі містечка разом із ГО « Інститут креативних інновацій» в рамках проєкту #SOSДіти уже закупили 2 холодильники, 2 пральні машинки і 2 газові плити.  На черзі – сантехніка, зараз триває процес підписання відповідних угод.  Якщо все піде за планом, ремонтні роботи завершаться уже впродовж місяця. Тож сім’ї зможуть переселитися зі школи до оновленого житла уже дуже скоро. 

Довідка: СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, яка вже понад 18 років в Україні допомагає дітям-сиротам та сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах. За цей час більше 85 000 дітей та дорослих в Київській та Луганській областях отримали підтримку від фонду. Організація є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 137 країнах світу та має 72-pічний досвід роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування, та родинами у кризі. 

Бакалаври більш ніж десяти університетів доєднались до збору на Пекельні Тачки для ЗСУ від Фонду Сергія Притули.

Будьте першим, хто прокоментував "Побутова техніка для переселенців: хто допомагає тимчасово переміщеним родинам на Житомирщині (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*