Житомиряни обурені продажем російської літератури в книгарнях (ВІДЕО)

Після 24 лютого 2022 року більшість українців відмовилися від російської літератури, музики, фільмів, і, власне, від російської мови. Втім, у житомирських книгарнях все ще можна бачити книги російських авторів або з перекладом на російську мову. 

У місцевих книгарнях можна придбати Булгакова, Достоєвського, Чехова. Але серед класичних авторів є чимало російської літератури, яка зовсім тригерить. 

Так, житомирянка Анастасія Сладковська, прийшовши в місцевий книжковий магазин побачила на полиці книгу під назвою «Побеждать! Безнадежных больных нет!». Окрім того, що методи лікування з цієї книги – в стилі русні «водка с водкой», так ще й на обкладинці цього «літературного скарба» георгіївська стрічка. І ось ця писанина продається прямісінько поруч із «Кобзарем» та дитячими казками. 

«Сьогодні в “Знаннях” жіночка, в якої чоловік рік назад загинув на війні, підняла ґвалт за присутність цієї книги на полиці. Її тригернула георгіївська стрічка та провокаційна назва. Я погуглила ще й зміст книги – там треш в кращих традиціях рашки. Загалом на полицях ще досі дуже багато російської літератури, ще більше – російськомовної. Неприємно, що продавчиня сварилася з нами, просила не обурюватись, не знімати, захищала книгу. А давайте вже нарешті позбуватися цього сміття, чи як?! Мене тригерить, коли я заходжу з дитиною в книжковий магазин, і через кожних 15 секунд кажу “поклади, це російською”», – написала житомирянка Анастасія на своїй сторінці у Фейсбук.

Тому журналісти «Times.ZT» вирішили сходити в книгарні Житомира і перевірити, чи дійсно там досі продають російських авторів та книги російською. 

І так, на жаль, у книгарнях, де часто купують літературу житомиряни, купа книг російською. Книгу з георгіївською стрічкою прибрали, втім на поличках все одно є купа низькосортних книг: «Оружие христианского воина», «Гипноз», «Самопознание», «Излечить все болезни» невідомих авторів і в стилі російської езотерики та псевдомедицини. Чимало психологічної літератури російською, а також книги російського психолога Лабковського. А ще декілька поличок художньої літератури російською мовою.

Ми вирішили поцікавитися у житомирян, чи мають вони вдома російську літературу, і чи вважають нормальним те, що по місту досі пропонують книги російських авторів та російський переклад. 

Серед опитаних лише частина має вдома російську літературу. Більшість не мали у своїй домашній бібліотеці книг російських авторів взагалі. Дехто їх віддав, бо заважає, в когось ще «руки не дійшли» позбутися мотлоху. Втім більшість викинули або спалили таку літературу. Приємно те, що частина містян перейшла на українських авторів та переклади іноземних українською мовою. 

Те, що в книгарнях все ще є література російських авторів та мовою ворога – обурює житомирян. Вони одноголосно підтримують заборону продажу таких книг і що так не має бути, що під час війни продається російське. 

Нагадаємо, від українського фольку до «фірмИ»: дует «Дата м’юзік» про мету діяльності, репертуар і концерти для військових (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни обурені продажем російської літератури в книгарнях (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*