Житомирянин на 3D-принтерах друкує хвостовики для ЗСУ (ФОТО)

Житомирянин на 3D-принтерах друкує хвостовики для ЗСУ

Близько трьох місяців тому житомирянин Олександр долучився до спільноти «ДрукАрмія», яка на сьогодні нараховує 1565 друкарів – тих, хто безкоштовно виготовляє різні вироби і передає їх на потреби ЗСУ. Таким чином, їм вдається закривати сотні запитів військовослужбовців на фронті, друкуючи в тилу необхідні деталі, елементи, додаткові засоби та обладнання із пластику.

Олександр розповідає, що нині має п’ять 3D-принтерів, які працюють 24/7. Щоденно вдається надрукувати сотню пластикових хвостовиків, за тиждень виходить 500-700 штук різного розміру.

«Алгоритм дій простий – потрібно зареєструватися на сайті проєкту, детально вивчити інформацію. Окремо є розділи для військових з каталогом виробів, друкарів – тих, хто має бажання чи технічні можливості займатися друком, а також для донорів, якщо ви просто хочете переказати кошти, за які у подальшому можна буде придбати необхідні матеріали,- пояснює Олександр. – Так свого часу зробив і я. Оголошення про «ДрукАрмію» побачив у Телеграмі, перейшов за посиланням. Власне, 3D-принтер без проблем можна придбати в Україні чи в Європі, при цьому з Європи навіть з доставкою (протягом тижня) виходить дешевше. Усі свої я купував у Європі і розібрався з основами 3D-друку за два дні.

Що стосується друку саме таких виробів, то там нема нічого складного, якихось спеціальних знань і вмінь не потрібно. Відповідну схему (модель) вам нададуть, а ви у свою чергу маєте визначитися із тим, що саме хочете і можете друкувати, бо асортимент досить великий. Особисто я більше спеціалізуються саме на хвостовиках. У вкладці на сайті відображається, скільки явже надрукував і туди я щоразу вношу дані, скільки планую надрукувати знову. Це важливо, адже є черга замовлень і треба розуміти, як швидко вдасться її закрити. Раціонально оцінюю свої сили і потужності приладів, намагаюся робити все оперативно. Готові вироби або напряму відправляю бійцям, або централізовано в Київ чи інші міста, а звіти – військовим.

Відправка у мене щотижня. Донедавна усі витрати покривав із власної кишені. Днями колега запропонував розмістити реквізити у себе на сторінці, отримав кілька переказів. Матеріали замовляю. Зокрема, це спеціальні котушки із пластиком для 3D-друку. Вони є різної ваги і якості. Здебільшого беру 700-грамові, їх вартість орієнтовно 300 гривень. Для одного 3D-принтера цього вистачає на один-п’ять днів, залежно від параметрів пристрою і розмірів деталей. Раніше проблем з цим взагалі не було, адже такі котушки вробляться на вітчизняних заводах, але сировина (гранули), як я розумію, завозиться з-за кордону. Загалом попит на котушки зріс, тож спершу розкуповують дешевші позиції, де хороше співвідношення ціна-якість, залишаються дорожчі, але дефіциту, як такого, поки нема. Все можна знайти, замовити і отримати вчасно».

За словами Олександра, з 3D-принтером може впоратися навіть підліток. До того ж, завжди можна звернутися за онлайн-допомогою до учасників спільноти «ДрукАрмія» в соцмережі Фейсбук, у Телеграмі, де початківцям допоможуть вирішити питання будь-якої складності.

Довідково: «ДрукАрмія» – це спільнота українців яка вже понад рік виготовляє (друкує) все, що може бути корисним для використання воїнами ЗСУ у захисті України від російських загарбників. Ми прагнемо щоби жоден військовий не витрачав власні кошти на купівлю того, що ми можемо надрукувати безкоштовно або виробити за мінімальною собівартістю. Наша місія — забезпечити військових необхідними ресурсами, які ми можемо створити за допомогою 3D-друку, з метою підвищення обороноздатності України.

Ми шукаємо свідомих громадян, які мають 3D-принтери або змогу їх придбати, аби у подальшому допомагати військовим. Радо надамо вам консультації та підтримку і допоможемо досягти високої якості друку. Обсяг задач, який ми охоплюємо, настільки ж великий, як і наші амбіції. Ми працюємо на потреби захисників на передовій та виконуємо запити штабів ЗСУ. Щодня ми забезпечуємо армію необхідними предметами 3D-друку та закриваємо найрізноманітніші потреби.

Ми співпрацюємо з різними організаціями, які самовіддано допомагають українській армії. Ми готові перетворити моток пластику на вкрай необхідне обладнання, що зміцнює оборону нашої країни. Реквізити для фінансової підтримки ініціативи можна знайти за посиланням. 3D-принтер коштує 250 доларів, будь-хто може встановити його вдома, жодних шкідливих випаровувань, декількох днів вистачить, щоб навчитись та почати друкувати. Що і як робити, який принтер обрати та де його придбати можна знайти в розділі «Школа». Охочі долучитися до «ДрукАрмії» мають попередньо зареєструватися і заповнити заявку на сайті. 3D-друк для ЗСУ – гарна нагода знайти своє місце у глобальному русі до перемоги, активно допомагаючи нашим захисникам нас же захищати. Надруковані тобою вироби рятуватимуть життя».

Юлія Демусь

Волонтери створили на Житомирщині «Парк пам’яті Нескорених»: висадити дерева можуть жителі з усіх регіонів (ФОТО)

У Житомирі волонтери знову почали виготовляти окопні свічки для ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин на 3D-принтерах друкує хвостовики для ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*