Волонтери створили на Житомирщині «Парк пам’яті Нескорених»: висадити дерева можуть жителі з усіх регіонів (ФОТО)

Волонтери створили на Житомирщині «Парк пам’яті Нескорених»: висадити дерева можуть жителі з усіх регіонів

У 2017 році поблизу Звягеля на Житомирщині ініціативна група на чолі з учасником Революції Гідності та АТО, засновником ГО «Добровільне об’єднання «Самооборона Новограда-Волинського» Олександром Кармазіним створила «Парк пам’яті Нескорених», аби вшанувати усіх тих,  хто  до останнього стояв на Майдані і боровся за незалежність України під час бойових дій на сході.  

Нині це одне із тих місць, де збираються рідні, друзі та побратими загиблих у центрі столиці і на полі бою. Кілька разів на рік вони приїздять сюди з різних куточків країни, долучаються до акцій по висадці дерев і облаштуванню території, спілкуються, діляться спогадами, переживаннями, обговорюють ідеї щодо майбутнього покращення проєкту. У перспективі, наголошує пан Олександр, це має бути ландшафтний парк. Саме з цією метою й місцину обрав відповідну – ділянка знаходиться за 10 км від Звягеля на трасі Київ-Чоп у напрямку Житомира, поруч раніше функціонував кар’єр по видобутку каменю.

Уся територія (6 га) знаходиться на  значному підвищенні, досить рельєфна, із камінними виступами, завдяки чому її видно здалеку. Потрохи ділянку засаджують вічнозеленими декоративними насадженнями – ялинками, ялівцем, туями тощо. Все це у пам’ять про Героїв Небесної сотні, загиблих воїнів у період проведення АТО/ООС, а днями в парку з’явилися деревцята на честь військовослужбовців, які загинули під час виконання бойового завдання вже після початку повномасштабної війни. Поряд було встановлено символічні таблички з інформацією.  

На одній із них ім’я  29-річного захисника Тімура Абубакарова (позивний «Тамерлан»). Це чоловік Катерини Кармазіної – доньки Олександра. Свого часу він неодноразово і сам долучався до благоустрою парку. Тепер поряд з ним  дерево і табличка побратима-земляка – Героя України Андрія Верхогляда, а також їхнього командира  – ще одного Героя України Андрія Кизила з Умані (загинув у 2017-му). Крім цього, у парку віднині є дерева пам’яті загиблих військовослужбовців зі Звягеля Олександра Матасюка, Анатолія Семєнєнка і Вячеслава Лукіних, військового лікаря з Волині Владислава Ткачука.

«Парк був закладений у 2017 році. Я звернувся до місцевої влади з проханням виділити цю ділянку саме під парк «Парк пам’яті Нескорених», отримав погодження від громади і схвальне рішення на сесії тоді ще Брониківської сільської ради. Спочатку ми просто збиралися і висаджували дерева, без прив’язки до персоналій. Долучалися діючі військові, ветерани, громадські активісти, волонтери, близькі загиблих героїв. Це все за  особисті кошти і внески від небайдужих. Територія велика, потрібно постійно прибирати, скошувати бур’яни, порядкувати. Вже висаджено більше сотні дерев,  – наголошує Олександр Кармазін. – У минулому році усі зусилля були направлені трохи на інші справи, оскільки ситуація в країні була досить складна на різних напрямках, тож у парку жодних акцій не проводили, а цьогоріч зібралися з нагоди Дня захисників і захисниць України та висадили ще 7 дерев.  Це вперше також було встановлено іменні таблички і надалі, я думаю, будемо продовжувати цю практику.

Важливо, що це не місцева чи регіональна ініціатива, а загальнодержавна: будь-хто може завітати у парк, погодити зі мною попередньо або самостійно висадити дерево. Доступ до ділянки не обмежений. Люди, які рухаються трасою, зупиняються, молодь збирається. У нас тут встановлено великий прапор, є альтанка. Для себе відзначив, що люди загалом стали більш свідомими:  допомагають  з прибиранням, не викидають сміття на ділянці, як це бувало раніше. Дуже хочеться, щоб наш ландшафтний парк дійсно розвивався. Все ж переконаний, що поки триває війна, пам’ятники  – не на часі, але ось такий простір, де можна зібратися, поспілкуватися із тими, хто розділяє твої погляди, цінності, пережив втрату рідної людини, друга, має бути».

Наступну акцію-реквієм  в парку запланували на 14 жовтня. До висадки алеї мають намір приєднатися родини загиблих з Житомирщини, Звягеля, Києва, Запоріжжя. Олександр Кармазін та  волонтери «Парку пам’яті Нескорених» запрошують усіх охочих з різних областей України надалі долучатися до проєкту. Усі деталі та довідкову інформацію можна отримати за телефоном +380 (96) 182 28 99 (Олександр).

Юлія Демусь

 Житомирські бігуни у рамках проєкту «Разом» зібрали за рік майже 500 тисяч для ЗСУ (ФОТО)

П’ятдесят відтінків осені: жовтень на Житомирщині (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Волонтери створили на Житомирщині «Парк пам’яті Нескорених»: висадити дерева можуть жителі з усіх регіонів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*