Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager

Вивчаємо українську: маловживані слова про осінь

Вивчаємо українську: маловживані слова про осінь

Ось і настала чудова пора золотого листя, теплих светрів та гарячих напоїв. Осінь – час, коли все навколо підкреслює особливу та затишну атмосферу. 

Українська мова надзвичайно милозвучна та глибока. Існує велика кількість маловживаних слів, які ми не використовуємо у спілкуванні, втім, знати їх варто. Як мінімум тому, що вони здатні забарвити контекст особливим звучанням. 

«Times.ZT» зібрали маловживані слова про осінь, які допоможуть вам по-новому говорити про цю казкову пору року.

Слова, які асоціюються з осінню

Вирій. Осінь розфарбовує небо в найрізноманітніші відтінки. Саме в цей період птахи починають відлітати у вирій. Тоді небо не лише милує око кольорами, а виглядає неначе справжня картина. Птахи відлітають у теплі краї, а люди починають зігріватися смачною кавою, ну і звісно ж – обіймами. 

Філіжанка. До речі, про каву. Осінній період визначається також і особливою атмосферою в кав’ярнях, де люди смакують каву в гарних філіжанках.

Запашний. І звісно ж, до кави хочеться щось смачненьке та запашне. Для багатьох осінь асоціюється з пирогами з яблуками та корицею, або з іншими начинками. Деінде вулицями відчувається запах свіжої випічки, чи то з кав’ярні, яка так запрошує відвідувачів, чи то з чиєїсь квартири. Осінь, ти така чарівна.

Коцик (плед). А ще осінню хочеться сховатися в коцик. На веранді кафе чи вдома – неважливо. Саме коцик додає того самого вайбу осені, а якщо за вікном ненайкраща погода, то коцик – ще те спасіння. 

Шкарпетки. І куди ж без теплих шкарпеток, адже стає прохолодно і хочеться тримати ніжки в теплі. М’які, теплі та такі зручні шкарпетки – вони також додають особливий і затишний настрій. 

Парасоля. Осінні прогулянки також мають в собі дещо особливе. Якщо накрапає невеликий дощ, то можна сховатися під парасолю. До речі, не завадить і філіжанка смачної кави та теплі шкарпетки. Це, як то кажуть – perfect match.

А тепер про погоду 

Осінь характеризується дуже мінливою погодою – від сонечка, що підкреслює всю ту золоту красу навколо, до зливи, яка ніби гіпнотично промовляє «спи-спи-спи».

Instagram-сторінка «Солов’їну треба знати» пропонує урізноманітнити свою щоденну лексику маловживаними словами про осінню погоду. 

Дощ. Більшість звикла казати «дощ», «злива», «мряка», проте слів, якими можна описати осінню погоду за вікном – значно більше. Наприклад, якщо дощ сильний, то можна сказати: як з цебра, ливцем ллє, залива, дощ пірить і полив цівками.

Калюжа. Якщо ви думаєте, що на калюжу можна сказати тільки «калюжа», то ви дуже помиляєтеся. Різноманіття української мови по-справжньому вражає. Тут вам і бакай, ковбаня, баюра, барліг і калабан.

Грім і блискавка. Осінню можна застати різні погодні явища, у тому числі грім і блискавку. Проте мало хто знає, що назв цих явищ в українській мові значно більше. Наприклад: громовина, мигавка, грімниця, зірниця, громовиця. 

Отож, сподіваємося, ви додасте ці слова в свою щоденну лексику, чим точно збагатите не лише власний словниковий запас, а і вашого оточення. 

Нагадаємо, колоритні українські слова, яких ви могли не знати.

Будьте першим, хто прокоментував "Вивчаємо українську: маловживані слова про осінь"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*