Житомирянин на карантині застряг у Кувейті і намалював картину на віконному ролеті (ФОТО)

 Від дизайнера обгорток для цукерок і тату-майстра до карантинної творчості та віконному ролеті – такий творчий шлях за кілька років пройшов  Олексій Данильчук.  Побачити частину з його картин нині можна до 22 лютого на персональній виставці у «Gnatyuk Art Center» по вулиці Великій Бердичівській, 20.

 Олексій народився та виріс у Житомирі, закінчив художню школу, а пізніше вступив у військовий інститут. Далі була служба в Криму, а після звільнення – робота промисловим художником-дизайнером: співпраця із  АО «Конті», ТМ «Лакомка» та «М’ясна гільдія»,   «Житомирський ЛГВЗ». Понад 10 років Данильчук розробляв упаковки для цукерок і солодощів  на «Житомирській кондитерській фабриці».

Чотири роки тому разом з дружиною відкрили салон краси, де працював майстром художнього татуювання. Ставши одним з найкращих  і цій справі в Україні, Олексій Данильчук отримав контракт з міжнародною компанією і у 2020 році поїхав у Кувейт.

«Я  відправлявся туди на рік, але все затягнулося  аж на два. Родина – дружина і два сини, весь час залишалися тут, це було дуже важко і надіюся, що більше такого в нашому житті не буде. За місяць роботи розпочався карантин, і я опинився один в чужому місті, в чотирьох стінах. Виходити дозволялося лише годину для прогулянки і раз в тиждень  на закупи по продукти. Вдалося роздобути фарби і я створив ось цю картину «Шлях додому» на звичайному віконному ролеті, який був тоді в моїй квартирі. Слухав аудіокниги і малював. Така суцільна артерапія виходила», – ділиться художник з відвідувачами під час презентації робіт.

На виставці представлено 8 картин, які створені  у різний час з 2012 року. «Шлях додому» – найсвіжіша, її називають так званою карантинною творчістю. У ній  мотиви скандинавської міфології, а у центрі  – символ вікінгів, компас моряків, який допомагав дістатися додому. Крім цього,  свого роду прототипом портрету стала скандинавська богиня Фрігг  –  покровителька кохання, шлюбу, домашнього вогнища.

Загалом, зізнається художник,  жодна із представлених робіт не далася йому за день-два, працювати доводилося довго, подеколи буквально цілодобово. Буває, що відкладає роботу на деякий час, аби відпочити, але загалом не практикує не закінчених  картин. Працювати Олексій любить на великих форматах – там більше можливостей для деталізації, а ще вони гарно виглядають в інтер’єрах. Картини художника можна знайти у приватних колекціях в Житомирі, Києві, Іспанії.

текст і фото Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин на карантині застряг у Кувейті і намалював картину на віконному ролеті (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*