«Житомиробленерго» може частково відключати електроенергію через карантин (ВІДЕО) | Times ZT

«Житомиробленерго» може частково відключати електроенергію через карантин (ВІДЕО)

АТ «Житомиробленерго» може запровадити віяльне відключення електропостачання для споживачів через те, що платіжки за використану електроенергію суттєво зменшились. Про це повідомили на «UA.Суспільне».

Мова йде про високовольтну станцію, що знаходиться на Смолянці, енергія якої надходить до більшості лікарень обласного центру. Заступник технічного директора «Житомиробленерго» Анатолій Блажкевич каже, що зараз вона працює безперебійно, але через зменшення платіжок за використану електроенергію, підстанція може припинити працювати:

«На сьогодні ми виконуємо всі планові ремонтні та профілактичні роботи. Але якщо не буде фінансування, не буде проплат, ми не зможемо працювати в нормальному режимі. І ця отака велика підстанція може зупинитися».

Комерційний директор підприємства Олег Нагірняк стверджує, що через карантин плата за електроенергію впала на 30-40%:

 «Плата побутовими споживачами в минулі роки складала 80-90%, а сьогодні через дозвіл на відтермінування платежів за комунальні послуги у зв’язку з карантином плата впала до 30-40%. А підприємствами — до 50-60%. В залежності від сфери виробництва».

Голова правління «Житомиробленерго» Олексій Шекета каже, що через таку ситуацію можливе віяльне відключення електроенергії:

«При відсутності платежів, а чудес не буває, не буде за що виробляти електроенергію і за що її розподіляти. Не буде за що передати, і не буде за що реалізувати. Тоді реально наступить критична ситуація щодо наявності електроенергії. Якщо ситуація буде поглиблюватися, можливий варіант, що ми будемо змушені повернутися до віяльних відключень. Тоді важко буде розібратися, хто правий, а хто ні».

Відповідно до законодавства, на період карантину заборонено відключати від енергопостачання життєзабезпечувальні підприємства та побутових споживачів, а також стягувати пеню за несвоєчасне оплачування. Але плату за електроенергію не відміняли. Відключення боржників буде здійснюватися після скасування заборон.

Будьте першим, хто прокоментував "«Житомиробленерго» може частково відключати електроенергію через карантин (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*