Житомирська ОДА компенсує витрати на встановлення приватних СЕС | Times ZT

Житомирська ОДА компенсує витрати на встановлення приватних СЕС

За три останні роки на Житомирщині стрімко зросла кількість приватних сонячних електростанцій. Не в останню чергу така динаміка спостерігається  завдяки програмі Житомирської ОДА по стимулюванню населення до їх встановлення, яка передбачає, що мешканці області можуть отримати відшкодування з обласного бюджету 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних панелей.

Зокрема, за інформацією департаменту регіонального розвитку ОДА, за 2017-2018 роки на Житомирщині з’явилося 186 приватних сонячних станцій. А станом на 5 квітня 2019 року – їх вже 228.

Варто зауважити, що саме Житомирщина першою розпочала програму стимулювання населення до встановлення приватних сонячних електростанцій шляхом надання компенсації вартості обладнання. Більше того,  сума компенсації – одна з найбільших в Україні.

Як повідомляють в Житомирській ОДА, упродовж 2017-2018 років компенсації вже отримали 94 власники станцій на загальну суму 3 млн 588 тис. грн. Із них 52 власників отримали відшкодування у минулому році. Окрім того, 85 заявок на компенсацію за сонячні станції надійшло до облдержадміністрації вже від початку поточного року.

Для того, щоб отримати кошти на встановлення сонячних батарей та електростанцій за власні кошти, необхідно:

 1. Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
 2. Придбати і змонтувати обладнання сонячної електростанції.
 3. Укласти договір з обленерго.
 4. Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну), довідку з обленерго про підключення, паспорт і податковий код.
 5. Отримати через 14-21 днів компенсацію на особистий банківський рахунок.

Для отримання компенсації при встановленні сонячної станції за кредитні кошти:

 1. Вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру.
 2. Відвідати державний банк і оформити кредит.
 3. Купити і змонтувати обладнання.
 4. Укласти договір з обленерго.
 5. Надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну) довідку про підключення з обленерго, паспорт і податковий код.
 6. Почекати позитивного рішення комісії, після чого на кредитний рахунок надійде компенсація від тіла кредиту.

Компенсуються витрати на наступний перелік обладнання: сонячні панелі, контролери заряду, АКБ, інвертори, системи кріплень до даху, конектори і кабель, електрощит для приєднання панелей до інвертора, прилади обліку, захисне і комутаційне обладнання.

Нагадаємо також, що на Житомирщині для представників малого та середнього бізнесу діє Програма підтримки бізнесу від ОДА.

 • 40
  Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська ОДА компенсує витрати на встановлення приватних СЕС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*