Житомирщина: остаточна доля Вільшанської ОТГ досі не вирішена | Times ZT

Житомирщина: остаточна доля Вільшанської ОТГ досі не вирішена

З минулого року триває дискусія між урядом та представниками Вільшанської ОТГ, яка була створена в кінці грудня 2018 року. На конференції по наступному етапу децентралізації це питання перетворилось в суперечку між головою Вільшанської ОТГ Сергієм Мельником та експертом Центрального офісу реформ Юрієм Ганущаком.

Нагадаємо, в кінці липня минулого року депутати обласної ради прийняли Перспективний план, згідно якого 100% території регіону має бути покрито ОТГ, яких в кінцевому варіанті має бути 64. Але перед виборами 3 громади області  – Вільшанська, Харитонівська та Стріївська, не пройшли перевірку по методиці Кабміну. Попри це, громадам дозволи обирати депутатів на виборах ОТГ. Вільшанська ОТГ Чуднівського району має проблеми з формуванням території, тому що громада знаходиться за 5 кілометрів від райцентру Чуднова. По методиці, ОТГ має бути навколо районного центру.

На думку Юрія Ганущака, до 2020 року необхідно гарно працювати та показати гарні результати. Тобто, якщо громада матиме хороший бюджет і буде дієздатною, то Кабінет міністрів не зможе приєднати ОТГ до Чуднова.

«Всі хто пішов першим – мали свободу дій. Всі хто чекав – підуть на приєднання. Крім амбіцій є ще справи державні. Я наполіг на тому, щоб в Перспективному плані цих громад не було. У 2020 році буде прийнято рішення Кабміну, за результатами аналізу того, як ви працювали», – стверджує експерт Юрій Ганущак.

Але голова Вільшанської ОТГ вважає, що народні депутати не мають бажання йти на зустріч і допомогти у подальшому існуванні громади.

Після дискусії питання залишилося невирішеним.


  • 19
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина: остаточна доля Вільшанської ОТГ досі не вирішена"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*