Житомирська ОДА приймає документи для формування громадської ради | Times ZT

Житомирська ОДА приймає документи для формування громадської ради

З 16 травня в Житомирській ОДА почали прийом документів до складу громадської ради при голові ОДА.

«Громадські об’єднання, релігійні, благодійні організації, творчі спілки, професійні спілки та їх об’єднання, асоціації, організації роботодавців та їх об’єднання, засоби масової інформації можуть подати документи для участі в установчих зборах або рейтингового електронного голосування для формування громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації», — йдеться в повідомленні прес-служби ОДА.

14 травня голова ОДА Ігор Гундич повідомив на своїй сторінці у Facebook, що підписав розпорядження про створення ініціативної групи, яка прийматиме документи та готуватиме установчі збори для формування громадської ради.

“Ми довго очікували і таки дочекалися прийняття змін до постанови Кабміну, якими удосконалено порядок формування рад, і тепер починаємо створювати нову громадську раду”, – написав Ігор Гундич.

“Довге очікування” Ігоря Гундича тривало два роки.

Нагадаємо, що останній склад громадської ради закінчив свою роботу в квітні 2017 року. В травні того ж року голова ОДА видав розпорядження про формування нового складу ради. Проте далі розпорядження справа не пішла.

“Громадської ради немає півтора року, – оголосив у вересні 2018 року під час засідання сесії Ігор Гундич. – Я не думаю, що хтось відчув на сьогодні якусь проблему. Кожен заходить, коли хоче, бачить приймальню, через Вайбер, Фейсбук без проблем, постійно спілкуєтесь. Тобто сьогодні взагалі не має проблеми в спілкуванні між мною, як головою обласної адміністрації і громадськими активістами. Зате є плюс. На щастя до мене зараз не надходять скарги від підприємців до яких заїзжають громадські активісти і вимагають певні речі”.

Проте вже через місяць кілька десятків активістів зібралися в ОДА, щоб обговорити положення про створення громадської ради. Врешті домовитись між собою їм не вдалося.  Збори закінчились скандалом з суперечками та сутичками.

Всього за кілька місяців Ігор Гундич «передумав» і вирішив, що відсутність громадської ради становить якусь проблему.

Офіційна версія створення громадської ради – зміни до Постанови Кабміну № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, опубліковані 29 квітня цього року.

20 квітня новий президент України складає присягу, отже ротація керівництва області — цілком очікувана. А зважаючи ще й на неадекватність місцевих громадських активістів, навряд чи Гундич встигне чи зможе скористатись порадами новоствореного органу.

Проте житомиряни точно можуть розраховувати на низку чергових видовищ та скандалів в ОДА та під її стінами.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська ОДА приймає документи для формування громадської ради"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*