Майже 4 тисячі житомирських першокласників навчатимуться за системою Нової української школи (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Цього року понад 15 тисяч першокласників з Житомирської області та 3 тисячі 707 маленьких житомирян пішли до першого класу. І навчатимуться вони вже зовсім по-іншому, адже система шкільної освіти в Україні активно реформується.

Нова українська школа – саме так називається освітня програма, за якою першокласники здобуватимуть знання вже з понеділка.

Стандартні шкільні лінійки відходять у минуле

Цьогоріч управління освіти Житомирської міської ради зобов’язало всі школи міста замість довгих і нудних лінійок влаштувати веселе свято для першокласників. Щоб побачити ці нововведення в дії, журналісти Times.ZT відвідали свято першого дзвоника у ЗОШ № 5.  Воно тривало лише 30 хвилин, а не понад годину – як відбувалося до цього. Обійшлося й без довгих промов завучів та високопосадовців. Основний акцент зробили саме на розважальну програму для дітей.

Про такий підхід лінійок розповіла директорка школи Жанна Кононенко.

«Ми не вперше робимо неординарну лінійку. Треба відходити від того, що було. Ми маємо робити свято для дітей, а не для гостей. Сьогодні в нас дуже багато першокласників – за шкільні парти сідають 256 першачків. Ми вирішили зробити саме свято першокласників і свято випускників, для яких цей перший дзвоник є і останнім».

Після шкільної лінійки дітей очікували солодощі у класах та розважальні програми в актовій та спортивній залах.

«Актова та спортивна зали в нас не дуже великі та не вміщають усіх діток. Тому ми розділили дітей на дві групи по чотири класи. В актовій залі наші учні підготували програму для першокласників, щоб познайомити їх зі школою. В спортивній залі дітей очікує розважальна програма, адже школа це не щось таке страшне, навпаки, тут весело і можна отримувати задоволення від навчання», ─ розповідає директорка.

На відкриття відбудованої за 100 мільйонів гімназії приїхали перша леді та віце-прем’єр

Побудову нового корпусу  житомирської гімназії № 3 розпочали ще у 2016 році. Після реконструкції та нововведень цей навчальний заклад відповідає усім освітнім стандартам. А відсьогодні там навчатимуться 127 першокласників.

На офіційне відкриття гімназії приїхала навіть дружина президента Марина Порошенко, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та його заступник Лев Парцхаладзе.

«Ми сьогодні побачили саме такий навчальний простір, таку сучасну українську школу, якою вона має бути. Тут враховано все необхідне, щоб діти отримали якісні знання і на майбутнє могли реалізувати себе у дорослому житті. Дуже хотілось би побажати, щоб у нас була дискусія та діалог. Щоб на майбутнє можна було покращувати шкільний простір, враховуючи практичні побажання батьків та освітян. Щоб наші діти відчували, що вони – майбутнє України», ─ поділилась враженнями перша леді.

Окрім того, Марина Порошенко подарувала освітньому закладу найсучасніший 3D-принтер. Загалом, новий корпус гімназії обійшовся міському та державному бюджету в 101 млн 611 тис. 202 грн.

Що таке Нова українська школа і наскільки готовий до неї Житомир

Нова українська школа (НУШ)  – це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки України. Відтепер учні не просто набуватимуть  знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці. Значну частину часу в НУШ присвячуватимуть роботі в групі. Окрім того, замість нудних уроків діти навчатимуться граючись. Тепер дітей не каратимуть за помилки, а спонукатимуть самостійно їх виправити. Реформа також передбачає переобладнання навчальних класів та оновлення дидактичних матеріалів.

У Житомирі  новим освітнім простором забезпечені лише декілька шкіл. Міський голова Сергій Сухомлин на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що перші десять закладів отримають необхідні меблі до 10 вересня, наступні десять – до 20 вересня, ще одинадцять – до 27 вересня. Також за інформацією, яку оприлюднив міський голова, дидактичні матеріали будуть готові до 20 вересня, «фабрики друку» – до 1 жовтня. Мультимедійне обладнання наразі проходить процес допорогової закупівлі у системі ProZorro.  Строк поставки – 7 робочих днів з дати укладання договорів. Їх підписали вже 5 навчальних закладів.

Автор: Аліна ДОМБРОВСЬКА

Фото: Артем РІСІН

Будьте першим, хто прокоментував "Майже 4 тисячі житомирських першокласників навчатимуться за системою Нової української школи (ФОТОРЕПОРТАЖ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*